ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 22:55

Öğrenciler Simge Fıstıkoğlu'nu ağırladı

Öğrenciler Simge Fıstıkoğlunu ağırladı


İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Kulübü, ‘Medya, Sosyal Medya, Habercilik ve İletişim’ konulu konferans düzenledi. Konferansta konuşma yapan HaberTürk Program Yapımcısı Simge Fıstıkoğlu öğrencilere tecrübelerini anlattı.

Ekranda samimiyete inandığını aktaran Simge Fıstıkoğlu, yayın öncesi hazırlık yaparak yayına çıktığını dile getirdi. Canlı yayının zorluklarından bahseden Fıstıkoğlu, hata yapmaktan korkulmamasını belirterek öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu:

“Ekranda hata yapmaktan korkmayın. Kendi hatalarınızla önce siz dalga geçin ki, başkası dalga geçtiğinde ben de geçmiştim diyebilin. Kendinize karşı acımasız olmayın. Ben bir dönem kendime karşı çok acımasız davrandım. Yaptığım hataları tekrar tekrar izleyip 'Ah Simge nasıl böyle bir hata yaparsın' diye kendime kızdım durdum. Sonra bir gün bir arkadaşım, 'Bak biz beyin cerrahı değiliz ve yaptığımız hata yüzünden hiçbir insan ölmez.' dedi ve haklıydı. Bundan sonra kendime daha iyi davrandım ve hatalarımla barıştım. Zaten siz işinizi iyi yaparsanız bütün hatalar hoş görülür ve her zaman kazandırır.”

“Eğer sabah belli bir saatte gireyim, akşam belli bir saatte çıkayım, hafta sonu bir gün izin yapayım diyorsanız, kanalın veya gazetenin bulunduğu sokağa dahi uğramayın.” diye konuşan Fındıkoğlu, mesleğin saatinin ve tatilinin belli olmadığını buna rağmen sektörde bulunmaktan mutlu olduğunu ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER