ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 16:34

Öğrenciler, rotayı kütüphanelere çevirdi

Öğrenciler, rotayı kütüphanelere çevirdi


Bağcılar Belediyesi’nin organizasyonu ile ilçedeki öğrenciler, İstanbul’daki üniversitelerin kütüphanelerine gezi düzenledi. Kütüphane yetkililerinden sistemin nasıl işlediği yönünde bilgi alan öğrenciler, üniversitede de derslere girdi.

Bağcılar Belediyesi, Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik farklı bir gezi programı düzenledi. ‘Kütüphanelere Yelken Açtık’ sloganıyla başlatılan gezi kapsamında Bağcılarlı öğrenciler İstanbul’daki üniversitelerin kütüphanelerini gezdi. Proje kapsamında Bağcılar İbni Sina Lisesi öğrencileri İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’ne gezi düzenledi. Kütüphane yetkililerinden kütüphane ve yayın arşivlemesi hakkında bilgi alan öğrenciler, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetim Bölümü’nde Yrd. Doç. Dr. Işıl İlknur Sert’in kütüphanecilik dersine de katıldı. İlknur Sert, öğrencilere şu bilgileri verdi:

"Unutmayın çocuklar, yazılan kitaplar, makaleler veya akademik tezler kütüphaneler sayesinde kütüphane arşivlerinin düzenli tutulmasıyla korunur. Kütüphaneler, bir fikir gayretinin sonucu olarak yazılmış eserleri korumak, toplamak, organize etmek, onları insanların faydalanmasına hazır hale getirmek için kurulmuştur. Kütüphaneler, yapılmış ve yapılacak olan bilimsel araştırmaları, zamanımızda ve gelecekteki araştırıcıların yararına en ucuz, en çabuk ve kolay şekilde sunulmasını sağlar."
 

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER