ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 20:43

Öğrenciler kalite sertifikalaeını aldı

Öğrenciler kalite sertifikalaeını aldı


Uludağ Üniversitesi (UÜ) ve KalDer Bursa Şubesi işbirliğinde 7 yıldır düzenlenen, öğrencileri Toplam Kalite Yönetimi konusunda eğiterek iyi bir iş yaşamına başlamalarını hedefleyen 'Kalite Personeli Yetiştirme Programı', 7. dönem mezunları uğurlandı. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere belgeleri törenle verildi.

Almira Otel'de düzenlenen ödül töreninde konuşan KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi, programın her geçen gün büyüyerek devam ettiğini belirterek, "Toplam 7 hafta süren program kapsamında, bu sürece katılanların diğer arkadaşları ve rakiplerinin önüne bir adım geçmeleri için kalite konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Sanayiden ve üniversiteden alanlarında uzman kişiler tarafından verilen eğitimle kalite konusunda eğitim verildi." dedi.

Hafta sonları düzenlenen programa bu yıl katılan 36 öğrenci ile birlikte toplam sayının yaklaşık 300'e çıktığını belirten Emin Direkçi, bu programa katılanların çoğunun mezun olmadan iş bulduğunu belirtti. Direkçi, sanayicinin ihtiyaç duyduğu elemanı buradan bulurken, öğrencilerin de altın bilezik alarak piyasaya çıktığını söyledi.

Her isteyen öğrencinin katılabildiği kalite programlarının 14 değişik başlıkla düzenlendiğini aktaran Emin Direkçi, sohbet şeklinde geçen programların önümüzdeki yıllarda daha da artarak devam edeceğini belirtti.

"ÖĞRENCİLER KALİTE KÜLTÜRÜ EDİNİYOR"

UÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ise programın önemine dikkat çekerek, "Projenin temel amacı kalite kültürünü üniversite öğrencilerine yaymak. Öğrencilerimiz, çeşitli branşlardan buraya katılarak meslek hayatına atılmadan önce kalite kültürü ile tanışıyor, mesleğe atıldığında da kalite ile ilgili bütün sorunları çözüyor. Bu vesile ile kalite sertifikası alıyorlar." dedi.

Öğrencilerin, temelde kalite kültürü ve kalite kavramı ile tanıştıklarını anlatan UÜ Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek, "Kalite, hayatımızın her döneminde olacak ama son noktayı bulmak mümkün değil, çünkü sürekli daha iyi gitmeyi hedefliyor. Bu kapsamda kalite kültürünün hedeflerinden biri de sürekli iyiye doğru yönelme politikasını uygulamak. Bu programın temel felsefesi bunu içeriyor." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, programa katılarak eğitimi tamamlayan öğrencilere sertifikaları ve başarı belgeleri verildi. Ayrıca, programa destek veren, alanlarında uzman sanayiciler plaketlerini protokol temsilcilerinin elinden aldı. Program sonunda toplu fotoğraf çekimi yapıldı.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER