ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 11:47

Öğrenciler dolmuş ve durak sorunlarına çözüm istedi


Mersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji Yüksek Okulu İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü öğrencileri, okul yolunda yaşadıkları sıkıntıların çözümü için Kaymakam Fatih Damatlar’dan yardım istedi.

Kaymakam Damatlar üniversite öğrencilerinin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, Silifke Belediyesi, Taşucu Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Mersin Üniversitesi Yüksek Okulu, Silifke Uygulamalı Teknoloji Yüksek Okulu İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü, SS Sim Koop Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Taşucu Koop Otobüs ve Minibüs İşletme Kooperatifi temsilcileri ile öğrencilerin de katıldığı bi toplantı yaptı.

Toplantıda söz alan öğrenciler, meslek yüksekokuluna gitmek için her gün yaklaşık 400 metrelik mesafeyi yürümek zorunda kaldıklarını, bu nedenle Sim Koop’a ait 2 ve 3 nolu hattaki minibüslerin yanı sıra 1 ve 4 nolu minibüslerin de okula kadar gelmesi halinde sorunlarının çözüleceğini söyledi.

Bunun yanı sıra karayolunun üzerinde kavşak bulunmasına rağmen durak olmadığını dile getiren öğrenciler, aynı bölgeye trafik işaret ve levhaları, çizgili yaya geçidi ile durakların yapılması gerektiğini kaydetti. Öğrenciler üniversitenin ve DSİ binasının bulunduğu yere de durak yapılması talebinde bulundu.

Talepler üzerine bir süre tartışmalı geçen toplantının sonunda, S.S. Sim Koop Otobüs ve Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Musa Uslu, başka minibüslerle okul yolunda inen öğrencileri okula kadar bulunan 400 metrelik mesafede ücretsiz olarak taşıyacaklarının taahhüdünü verdi. Uslu, talep edilen 1 nolu hattın okul yoluna girmesi için yönetimle görüşeceğini fakat 4 nolu hattın aynı yoldan geçmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Toplantının sonunda Kaymakam Damatlar, öğrencilerin kent için çok önemli olduğunu belirterek, “Aynı zamanda taşımacılık yapan minibüsçülerin müşterileridir. Müşterinin veli nimet olduğu unutmamalı. Bu sorunu biran önce çözmelisiniz. Öğrencileri bu kadar küçük sorunlarla üzmeyin. Eğer kısa zamanda bu sorun çözülmez ise konuyu bağlı bulunduğunuz Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na hatta Ankara’ya kadar taşıyacağım. Lütfen bu öğrencileri mağdur etmeyelim. Bir daha öğrencilerden şikayet duymak istemiyorum.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER