ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:44

Öğrenciler Cumhuriyet için koştu


Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 90. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Erzincan’da Cumhuriyet koşusu yapıldı. Koşuya katılan örenciler 1,5 kilometrelik parkurda birbirlerine üstünlük sağlamak için yarıştı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Erzincan Belediyesi'nin ortaklaşa organize ettiği Cumhuriyet koşusunda, 138 sporcu birinci olabilmek için mücadele etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Cumhuriyet koşusu küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç kızlar ve genç erkekler olmak üzere toplam 6 kategoride gerçekleşti. Erzincan Belediyesi önünden Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır’ın işaret vermesi ile başlayan koşu, Ordu Caddesi üzerinde bulunan Saat Kulesi önünde sona erdi.

Tüm sporcuların varış çizgisine varmasının ardından Saat Kulesi önünde ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren sporculara Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Atanur Köseoğlu ödüllerini ve hediyelerini verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER