ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 18:14

Öğrenciler belediyeye yürüdü

Öğrenciler belediyeye yürüdü


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Yabancı Diller Meslek Yüksek Okulu 1’nci sınıf öğrencisi Cennet Nur Topçu’nun okul önünde trafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından şehir günü gergin geçirdi. Üniversite öğrencileri kazaya karşı Hükümet Meydanı'nda bir tepki eylemi düzenledi.

Belediye binasına yürümek isteyen öğrenciler polis engeliyle karşılaştı. Yaşanan gerginlikte polis öğrencilere biber gazı sıktı. Pek çok öğrenci ve sivil sıkılan biber gazından etkilenirken, öğrenciler sloganlarla polise tepki gösterdi. Biber gazından etkilenenler limon ve suyla gözlerini yıkadı.

Bazı öğrenciler fenalık ve baygınlık geçirdi. Emniyet Müdürü Mustafa Şahin’in de araya girmesine rağmen öğrenciler sakinleşmedi. Emniyet Müdürü Mustafa Şahin öğrencileri sakinleştirmek için onlarla beraber yürüdü ve çok fazla çaba sarf etti. Kazanın olduğu karayoluna üst geçit istediklerini ve bunu Belediye Başkanı'na anlatmak istediklerini söyleyen öğrenciler dakikalarca Belediye Başkanı'nı meydana davet etti. En sonunda emniyet mensupları grup içinden 10 kadar öğrenciyi seçti ve Belediye Başkanı ile görüştürdü. Güvenlik gerekçesiyle öğrencilerin Belediye Başkanı ile yaptığı görüşmeye basın alınmadı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER