ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:36

Öğrenciler belediye çalışmalarını yerinde inceledi

Öğrenciler belediye çalışmalarını yerinde inceledi


Kayseri’de Osman Hilmi Kalpaklıoğlu İlkokulu dördüncü sınıf öğrencileri Yerel Yönetimler konulu çalışmaları için Melikgazi Belediyesini ziyaret ederek, Başkan Memduh Büyükkılıç’tan belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Başkan Büyükkılıç, belediye hakkında bilgiler vererek, Kayseri ilinin 510 bin nüfusu ile en kalabalık ilçesi olan Melikgazi Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğunu yatırımları anlattı.
Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi yeşile önem veren ve çevreyi koruyan bir belediyedir. Büyük ölçekli ve çok amaçlı parkımız mevcuttur. Çocuklara birey olarak toplumda görev almayı ve paylaşmayı öğretiyoruz. Spora ve sporculara önem veriyoruz. Birçok açık alan spor merkezinde ücretsiz hizmet veriyoruz. Yerel yönetimler olarak ‘ beşikten mezara’ kadar geniş bir hizmet çeşidimiz vardır. 2 okul binası yaparak hizmete sunduk, 2 okul inşaatı da devam ediyor. Bilim yuvası üniversitelerimize hizmet ve yatırımlarımız devam ediyor. Belediyemiz iki kez Hayırsever belediye ödülü aldı. Belediye olarak spor merkezleri ve salonları, kültürel ve eğitimsel hizmetler gibi çok geniş bir hizmet ağımız vardır.” dedi.

Hilmi Kalpaklıoğlu İlkokulunda eğitim gören 2 şubeden 78 öğrenci sınıf öğretmenleri ile yaptıkları bu ziyarette, soru cevap şeklinde devam eden toplantı sonrası belediye hizmet binasını gezerek çalışmaları bizzat yerinde incelediler ve ilgililerden bilgi aldılar.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER