ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 19:21

"Öğrenci sayısında yüzde 30’luk artış sağladık"


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer, “Kamuoyunda Ereğli’de öğrenci sayısının artışını rektör ve yönetim engelliyor algısı var. Tam tersine yüzde 45 büyüme sağladık 2 sene içerisinde. Öğrenci sayısında merkez nüfusların yüzde 10 u oranında artış hedefi var onu söyleyen benim.” dedi.

    Ereğli İş Adamları Derneği'nin (ERİD) davetlisi olarak ilçeye BEÜ Rektörü Mahmut Özer, katıldığı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Ereğli İş adamları Derneği Başkanı Abdurrahman Şentürk ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Özer, “Ereğli’de öğrenci sayısının artışını rektör ve yönetim engelliyor algısı var. Tam tersine yüzde 45 büyüme sağladık 2 sene içerisinde. Kamuoyunda öğrenci sayısında merkez nüfusların yüzde 10'u oranında artış hedefi var onu söyleyen benim.” şeklinde konuştu.

    Ereğli ile ilgili hiçbir negatif düşünceleri olmadığını kaydeden Özer, "Planlarımız çerçevesinde yatırım yapmaya devam ediyoruz. Ereğli halkını seviyoruz. Üniversitemizi güçlendirmek için çalışıyoruz. Tabi sizin katkılarınızla önerilerinizle daha hızlı bir şekilde kampüsümüzü güçlendirebiliriz. Ereğli’de ekonomik olarak çok zorlu günler geçiriyor. Ama Üniversite çok önemli konumda, biz öğrenci sayısının arttırırken sürdürebilir büyüme sağlamamız lazım. Ereğli diğer ilçelere göre sanayi açısından endüstri açısından avantajlı konumda, işte bunlar bir araya getirip, güçlerimizi birleştirip Ereğli’yi nasıl üniversite olarak güçlendirebiliriz, çözüm yollarını mekanizmalarını geliştirmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

    Toplantı sonrasında Ereğli İşadamları Derneği Başkanı Abdurrahman Şentürk tarafından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Mahmut Özer’e hediye takdim edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER