ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 15:30

Öğrenci pisi pisine mi öldü?

Öğrenci pisi pisine mi öldü?


Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, dün Fen-Edebiyat Fakültesi önünde meydana gelen kazada bir öğrencilerinin ölümünde, defalarca başvuru yapmalarına rağmen sorunun çözümü için adım atmayan resmi kurumların da sorumluluğunun olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Mahmut Doğru, dün sabah saatlerinde Fen-Edebiyat Fakültesi'nin önündeki kazada Ömer Erol adlı öğrencilerinin hayatını kaybettmesiyle ilgili açıklamada bulundu. 2009 yılından beri hem sözlü hem de yazılı olarak ilgili kurumları sürekli uyardıklarını belirten Doğru, “4 yıldan beri kavşak sorunuyla ilgili başvurmadığımız yer kalmadı. Hem öğrencilerin hem de araçların kampüse güvenli giriş ve çıkışlarını sağlayacak trafik tedbirlerin alınmasını sürekli talep ettik. Ancak bugüne kadar maalesef bu yoldu somut hiçbir adım atılmadı. Kazada ilgili kurumların da sorumluluğu var." dedi.

Kazanın adeta 'geliyorum' dediğini aktaran Doğru, öğrencileri Ömer Erol’a Allah’tan rahmet, ailesi ve arkadaşlarına da sabır diledi. Ömrünün baharında gencecik bir evlatlarını kaybettiklerini vurgulayan Rektör Doğru, "Bütün uyarılarımıza rağmen tedbir almayan ilgili kurumların bu kazada sorumluluk paylarının olduğunu düşünüyoruz. 4 yıldır kavşakla ilgili başvuru yapıyoruz. Ne yazık ki başvurmadığımız kurum ve kuruluş kalmadı. Ancak her hangi bir gelişme olmadı. Ve bunun sonucunda da bu elim olay meydana geldi. Tüm temennimiz bu olayın son olması ve ilgililerin bir an önce sorunun çözümü konusunda adım atlamalarıdır. Kavşak sorununa çözüm bulunmazsa üzülerek söylemek istiyorum ki bu kaza ne ilk ne de son olacaktır.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER