ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 14:11

Öğrenci pansiyonunda patlama


Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, banyosundaki patlama sonucu maddi hasar meydana gelen öğrenci pansiyonunda incelemelerde bulundu.

Vali Yazıcı, Aşağınohutlu Mahallesi Hüzni Sokak'taki pansiyonu ziyaret ederek, dün gece meydana gelen patlama hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yazıcı, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, binanın tarihi Yozgat Lisesinin erkek öğrenci pansiyonu olduğunu belirtti
Bu yıl Yozgat genelinde okulların doğalgaz dönüşümünü yaptıklarını dile getiren Yazıcı, şunları kaydetti:
"O kapsamda burasının da bir müteahit tarafından doğalgaza dönüşümü yapılıyordu. Muhtemelen eski termosifondan kaynaklanan bir patlama. Bayındırlık Müdürlüğündeki elemanlarımız tesisat konusunda inceleme yapıyor. Patlamadan binanın duvarı yıkılmış, onun için binanın statik yapısını incelemek üzere Bozok Üniversitesinden öğretim üyesi arkadaşlarımız buradalar. Henüz rapor verilmemekle birlikte boşta kalan termosifonların elektrik bağlantılarının kesilmemesi ile yarım bir termosifon içerisindeki suyun kaynaması ve gaz basıncı ile patlama oldu diye düşünüyorum. Teknik arkadaşlarımız bunu belirleyecekler."

İnceleme yapılması, soruşturma açılması konusunda talimat verdiğini ifade eden Vali Yazıcı, "Okullarımızın yeni açılmasından dolayı içeride fazla öğrenci yoktu. Allah'a şükürler olsun kaza bir can kaybı veya yaralanma olmadan gerçekleşti. İnşallah buna benzer durumların tekerrür etmemesi için gerekli tedbirleri alacağız, arkadaşlarımızı da uyaracağız. Tekrar bu manada dönüşüm geçirmiş okulları elden geçirmelerini isteyeceğiz" diye konuştu.
Yozgat'ta dün gece lise öğrencilerinin kaldığı pansiyonda meydana gelen patlamada ölen ya da yaralanan olmamıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER