ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 16:53

Öğrenci konfederasyonu kurulacak

Öğrenci konfederasyonu kurulacak


Atatürk Üniversitesi (AÜ) Öğrenci Konseyi Başkanı Mesut Kasap diğer üniversitelerdeki öğrenci konseyleri başkanlarıyla birlikte bir öğrenci konfederasyonu kuracaklarını açıkladı.

Öğrencilerin güçlü bir şekilde sesini duyuracağı bir kurumun olmadığına değinen Kasap, yaptığı açıklamada, “Bazı noktalarda öğrenci kardeşlerimizin sesini duyurmak için güçlü bir oluşum içerisinde olmamız gerekiyor. Öğrenci konsey başkanlarından oluşan öğrenci konfederasyonu bu eksikliği kapatmak adına önemli bir adım olacak.” dedi.

AÜ Öğrenci Konseyi olarak bütün öğrencileri kucaklamayı hedeflediklerini ifade eden Kasap, şunları söyledi: “Biz arkadaşlarımızı kardeş olarak görüyoruz. Onların sorunları bizim sorunlarımız, onların mutlulukları bizim mutluluğumuzdur. Çeşitli projeler ve çalışmalarla öğrenci kardeşlerimize en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştık. Her zaman üniversite yönetimiyle öğrenci arasında köprü olma vazifemizi yerine getirdik. Bundan sonra da böyle devam edecek. Öğrenci kardeşlerimiz için her türlü fedakarlığı yaptık ve yapmaya hazırız.”

Öğrenci konseyi olarak birçok projeye imza attıklarını dile getiren Kasap, bunları şöyle dile getirdi: “Özellikle tarihi projelerle ecdadımızı unutmamaya, unutturmamaya çalıştık. Bu anlamda 'Gençlik Ecdadın İzinde' isimli projeyi Gençlik ve Spor Bakanlığı’na sunduk. Bunun yanında birçok konferansa, sosyal sorumluluk ve eğitim projelerine imza attık. Bundan sonra da çalışmalarımız aynı azimle devam edecek.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER