ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 14:26

Öğrenci akınına uğrayan iftar çadırları yetersiz kaldı

Öğrenci akınına uğrayan iftar çadırları yetersiz kaldı


Ramazan ayının yaz okuluna denk gelmesi en çok öğrencilerin işine yaradı. İftarda öğrenci akınına uğrayan çadırların yetersiz kalması, uzun kuyruklar oluşturan öğrencilerin iftarını geciktiriyor.

Atatürk Üniversitesi'nde (AÜ) öğrenim gören ve çevre illerden gelen çok sayıda öğrenci, Palandöken Belediyesi'nin 2 ayrı noktada açtığı iftar çadırının yanı sıra Ebu İshak Vakfı'nın açtığı çadırda iftar yapıyor. Yaz okulu kapsamında 45 gün eğitim alacak olan öğrenciler, üniversiteye yakın olmasından dolayı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısındaki iftar çadırını tercih ediyor. Burada uzun kuyruklar oluşturan öğrenciler, ezan okunmasından dakikalar sonra orucunu açabilmek için sıra bekliyor.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nden yaz okulu için gelen öğrencilerden Behçet Öztekin, "Yaklaşık bir haftadır buradayım. Palandöken Belediyesi'ne açmış oldukları iftar çadırından dolayı teşekkür ediyorum. Buraya orucunu açmak için gelenlerin çoğu öğrenci. Çadırlar olmasa hepimiz mağdur olacaktık. Yaz okulunun başlamasıyla daha fazla öğrenci geldi. Uzun kuyruklar oluşuyor. Yer sıkıntısı da çekiyoruz. Çok sayıda arkadaşımız orucunu geç açıyor. Öğrenciler olarak talebimiz farklı çadırların açılması ve öğrencilere yardımcı olunmasıdır." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER