ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 13:46

Oğlunun yolunu gözlüyor


Van'ın Çatak ilçesinde terör örgütünce 1,5 yıl önce kaçırılan polis memuru Nadir Özgen'in bugün heyete teslim edilmesini gözyaşları içerisinde karşılayan anne Müşerref Özgen, ''Oğlumun kurtulması için hep dua ettim. Bugünü gördüğümüz için çok sevinçliyim, çok mutluyum'' dedi.
     Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan kamu görevlilerinin serbest bırakılmasıyla ilgili gelişmeleri Söke'nin Bağarası beldesindeki evinde televizyondan takip eden Müşerref Özgen, gözyaşlarını tutamadı.
     Polis memuru Özgen'in evde toplanan akrabaları ve yakınları büyük sevinç yaşarken, ''Nadir'im, güzel, tatlı yavrum benim'' diyen anne Müşerref Özgen, bir süre sonra fenalaştı.
     Özgen'e, evin önünde hazır bekletilen sağlık görevlileri müdahale etti.
     Müdahale sonrası kendine gelen Müşerref Özgen, gazetecilere, ''Oğlumun kurtulması için hep dua ettim. Bugünü gördüğümüz için çok sevinçliyim, çok mutluyum'' diye konuştu.
    
     -''Bugün Diyarbakır'dan uçakla evimize gideceğimiz söylendi''
    
     Öte yandan Nadir Özgen'in babası Hidayet Özgen, Silopi Polisevi'nden oğullarını karşılamak için Habur Sınır Kapısı'na geçip beklemeye koyulduklarını belirterek, şunları kaydetti:
     ''Sınır kapısında bekliyoruz. Burada çok büyük heyecan var. Tüm aileler burada. Helikopterle Diyarbakır'a, oradan da uçakla memleketimize gönderileceğimiz, biletlerimizin alındığı söylendi. Uçakla İzmir'e gidip oradan evimize geçeceğiz. Oğluma kavuşacağım için çok mutlu ve heyecanlıyım. 1,5 yıllık hasretin sonlanacak olması beni çok mutlu ediyor''
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER