ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 15:16

"Oğlum, Kadir Gecesi'nde doğdu Miraç Kandili'nde öldü"

"Oğlum, Kadir Gecesinde doğdu Miraç Kandilinde öldü"


OSMANİYE (CİHAN)- Adana'da Taksim Gezi Parkı olaylarının ardından başlayan gösterilerde olay çıkaranlara müdahale etmek isterken 5 metrelik alt geçit köprüsünden düşerek hayatını kaybeden 27 yaşındaki komiser Mustafa Sarı'nın babası İbrahim Sarı, "Oğlum, Kadir Gecesi'nde doğdu, Miraç Kandili'nde şehit oldu." dedi.

    Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Dolandırıcılık Bürosu'na bağlı güven timlerinde görev yapan Sarı'nın arkadaşları, şehit komiser Mustafa Sarı'nın ölümünden 2 gün önce "Çok güzel bir rüya gördüm, Kabe'nin etrafında omuzlarda tavaf yapıyorum, bunun anlamı ne" diye sorduğunu, gördüğü rüyayı 5 aylık hamile olan eşi Eda Sarı'ya da anlattığını söylediğini kaydetti. Arkadaşlarından biri ise komiser Sarı'ya "Çok güzel bir rüya, Rabbim hayırlısını eylesin." dedi. Komiser Sarı, Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk Caddesi'nden Mustafa Kemalpaşa Bulvarı'na bağlantıyı sağlamak için yaptırdığı alt geçit inşaatından düşerek ağır yaralanmıştı. Kafasının üzerine düştüğü belirlenen Komiser, yapılan tüm müdahalelere rağmen 12 saat sonra hayata gözlerini yumdu.

    Şehit komiserin Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde yaşayan babası İbrahim Sarı, oğlunun gördüğü rüyayı önce hacca gidip gelen bir arkadaşına anlattığını söyledi. Arkadaşının olayı kendilerine de aktardığını dile getiren baba Sarı, "Oğlum Mustafa Kadir Gecesi'nde doğmuştu. Yıllar sonra bir Miraç kandili gecesi kaybettim, Allah'ın takdiri. Onunla her zaman gurur duydum, her zaman saygıyla davranırdı." dedi.

        Ağabey Mehmet Sarı da merhum kardeşinin çok mütevazı olduğunu, herkesle konuşurken "Abim, kardeşim" diye hitap ettiğini ifade etti. CİHAN
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER