ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:03

'Oğlum bak git'in cezasını Bakan ödeyecek

Oğlum bak gitin cezasını Bakan ödeyecek

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, 'Oğlum bak git' çıkışıyla fenomen olan Selçuk Kahraman'ın cezasını üstleneceğini söyledi.


Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "'Oğlum bak git' sözü ülkemize, değerlerimize ve inancımıza hakaret eden ırkçı ve faşist bir Hollandalı Avrupa Parlamentosu üyesine karşı o cevabı vermeme ilham kaynağı olmuştu. O yüzden bu cezayı duyunca, benim o çıkışı yapmama ilham kaynağı olan temizlik işçisi kardeşimizin para cezasını üstlenmemin doğru olacağını düşündüm." dedi.

Egemen Bağış, bakanlık binasında Türkiye'nin ilk Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihan Ömeroğlu'nu kabulünde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

"MADDİ KÜLFETİ ÜSTLENMEYE HAZIRIM"

'Oğlum bak git' davasında 740 TL cezaya çarptırılan temizlik görevlisinin cezasını kendisinin ödeyeceği yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine Bakan Bağış, “O temizlik işçisi defalarca uyarmasına rağmen, kendisine hakaret eden afacana tatlı sert bir ağabeylik yapması sonucu aldığı para cezası gerçekten düşündürücüdür. Tabi uzun yıllar yargıya hizmet etmiş bir büyüğümüzün yanında benim yargı kararlarını eleştirmem ne kadar doğru olur bilmiyorum ama o görüntüleri izleyince bende üzülmüştüm. Ama benim o kardeşimizle ilgi başka bir paydam var. Onun kullandığı söz ‘Oğlum bak git' sözü inançlarımıza, değerlerimize hakaret eden ırkçı ve faşist bir Hollandalı Avrupa Parlamento üyesine o cevabı vermeme ilham kaynağı olmuştur. O yüzden benim o çıkışı yapmama ilham kaynağı olan temizlik işçisi kardeşimizin o para cezasını üstlenmemin doğru olacağını düşündüm. Ben böyle bir cezanın maddi külfetini yüklenmeye hazırım.” cevabını verdi.

Kendisine sataşan çocuğa 'oğlum bak git' diyen temizlik işçisi Selçuk Kahraman ile iletişime geçilip geçilmediğine yönelik soruya ise Bakan Bağış, özel kalem müdürünün temizlik işçisi ile temas kurduğunu belirtti. Bağış, bu konuda Kahraman'a yardım yapmaya hazır olduklarını söylediklerini ve süreci takip ettiklerini bildirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER