ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 22:48

''Oğlum bak git'in 41 çeşit ürünü yapılmış''


Sosyal paylaşım sitesindeki ''Oğlum bak git'' videosuyla tanınan ve mahkemece 740 lira para cezasına çarptırılan temizlik işçisi Selçuk Kahraman'ın babası Mustafa Kahraman, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın kendisine ilham kaynağı olan işçinin aldığı para cezasını ödeyeceği açıklamasına ilişkin, ''Bakanımız, çocuğumun sözünü orada kullandıysa ben de ona bundan dolayı teşekkür ederim, bunun için de çocuğumla gurur duyuyorum'' dedi.

Baba Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 129 lira mahkeme masrafları olduğunu belirterek, kendilerine destek vereceği yönünde açıklama yapan Bakan Bağış'a teşekkür ettiğini söyledi.

Oğlunun mahkemenin verdiği karara ilişkin ''kanunlarımız böyleymiş'' yorumunda bulunduğunu ifade eden Kahraman, ''Kanunun kestiği parmak acımaz' dedik. Bize sahip çıktığı için kendisine teşekkür ederiz. Sayın Egemen Bağış ile bir araya gelmek isterim. Bize sahip çıktı'' diye konuştu.

Kendisine Bakan Bağış'ın ,''Oğlum bak git' sözü, bir Hollandalı Avrupa Parlamentosu üyesine karşı cevap vermemde ilham kaynağı olmuştur. Para cezasını üstleneceğim'' sözü hatırlatılan Kahraman, ''Çocuğumun sözünü orada kullandıysa ben de ona bundan dolayı teşekkür ederim, bunun için de çocuğumla gurur duyuyorum'' şeklinde konuştu.

Kahraman, dava sonuçlandıktan sonra birçok kişinin kendilerini arayıp destek olduklarını dile getirerek, adalete güvendiklerini kaydetti.
    
''Selçuk sabırlı bir çocuk''
    
Oğlunun çok çalışkan bir yapısının olduğunu ifade eden baba Mustafa Kahraman, sosyal paylaşım sitelerindeki görüntülerde de oğlunun çok sabırlı olduğunun görüldüğünü söyledi.

Oğlu Selçuk Kahraman'ın medyada yer almak istemediğini anlatan baba Kahraman, şunları kaydetti:

''Oğlum utanıyor, hiçbir yere çıkmak istemiyor. Bir film çekildi. Film kapsamında 10 yıl daireyi ona ipotek edeceklerdi. 10 yıl çocuğumu kullanmak istediler. Ben de, avukatımız da kabul etmedik. Oğlumu televizyon programlarına çağırdılar ama kabul etmedik. Reklam için gelenler oldu onu da çocuğum kabul etmedi.''
    
''Oğlum bak git'in 41 çeşit ürünü yapılmış''
    
''Oğlum bak git'' adı altında 41 çeşit ürün yapıldığını öğrendiklerini ifade eden baba Kahraman, söz konusu ürünler hakkında telif başvurusunda bulunduklarını bildirdi.

Kahraman, telif hakkı konusunda kendilerinden önce 4 kişinin başvuruda bulunduğunu belirterek, bu kişilerle mahkeme sürecinin devam ettiğini anlattı.

''Bir film olmak üzere bisküvi, çikolata, tişört, oyuncak, çikolatasıyla birlikte 41 tane 'Oğlum bak git' ürünü var, avukatımız bu konuyla ilgileniyor'' diyen Kahraman, Ankara'dan bir şarkıcının da ''Oğlum bak git'' şarkısı yaptığını ifade etti.

Kahraman, söz konusu olayın olduğu gün çocuğun ailesiyle görüşmeye gittiğini dile getirerek, ''Benim çocuğum 5 yıl gözetim altında. Bir suç işlerse 740 lira para ödeyecek. Ben işlemeyeceğinden eminim ama tahrik olursa evladım da bir insan...'' diye konuştu.

Temizlik işçisi Selçuk Kahraman ile kendisini elindeki kemerle taciz eden Yasin K. arasındaki ''Oğlum bak git'' diye başlayan diyalog ve süpürgeli kavga, sosyal paylaşım sitelerinde en fazla izlenen görüntüler arasında yer almıştı. Olayla ilgili görülen davada, temizlik işçisi Kahraman'a 740 lira para cezası verilmişti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER