ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 13:44

''Ödül yönetmeliğimizde var''


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, sınır ihlali yapan Suriye helikopterini angajman kuralları gereği düşüren personelin ödellendirilmesine ilişkin "Görevini diğerlerinden daha öne çıkacak şekilde yapan personelimize ödül vermek bizim ödül yönetmeliğimizde var. Dolayısıyla bu yapılan da yerinde doğru bir harekettir" dedi.

Yılmaz, Kazakistan Savunma Bakanı Adilbek Jaxybekov'u askeri törenle karşıladı.

Milli Savunma Bakanlığındaki görüşme öncesi Yılmaz, Türkiye'nin kadim dostu Kazakistan'ın kendi bölgesinde kalkınmış, istikrarı sağlamış ve o bölgede Çin ile Rusya arasında adeta üçüncü bir yıldız olarak parlayan bir ülke olduğunu söyledi.
Türkiye ile Kazakistan ilişkilerinin her bakımdan mükemmel seviyede devam ettiğini belirten Yılmaz, konuk bakanın bu ziyaretiyle, iki ülke arasındaki savunma ve askeri iş birliğini mevcut durumdan daha ileriye götürmek üzere görüşmeler yapacaklarını bildirdi.

Yılmaz, "Kazakistan ile Türkiye'nin dostluğunun her alanda ilerleyeceğine olan inancım tamdır" dedi.
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yılmaz, sınır ihlali yapan Suriye helikopterinin düşürülmesiyle ilgili, bu konuda Genelkurmay Başkanlığının gerekli açıklamayı yaptığını, bu açıklamaya ekleyecek bir hususun bulunmadığını söyledi.

Bakan Yılmaz, helikopteri düşüren Hava Kuvvetleri personelinin ödüllendirilmesiyle ilgili soru üzerine de görevini diğerlerinden daha öne çıkacak şekilde yapan personele ödül vermenin yönetmeliklerinde olduğunu hatırlatarak, "Dolayısıyla bu yapılan da yerinde, doğru bir harekettir" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER