ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 14:00

"ODTÜ'de yaşanan olaylar bir anarşidir"


Çorum Hitit Üniversitesi Genç İletişimciler Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Koçaklı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde yaşanan olayları 'anarşi' olarak niteledi.

        Koçaklı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''ODTÜ'de yaşananlar ne yazık ki molotoflu, taşlı, sopalı eylemlerdir. Bu eylem planlı bir anarşidir ve bu kişiler de şiddet yoluyla illegal yapılara hizmet etmektedir.'' dedi. Eylemlerin, Başbakan ve emniyet güçlerine yapılanın çirkin bir davranış olduğunu vurgulayan Koçaklı, olayların kendilerini de derinden üzdüğünü belirtti.

        Koçaklı şunları ifade etti: ''Biz öğrenciler fikir ve eleştirilerimizi her zaman dile getirmeliyiz, ama bunun yolu şiddet olmamalıdır. Amaç hak arayışı ise buyursunlar basın açıklamasında bulunsunlar. Bu ülkenin yargı organları var, onlara başvursunlar. Fakat Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde olanlara baktığımızda amaç hak arayışı veya özgürlük değil, anarşi çıkarmaktır. Anarşi çıkarmak çözüm değildir. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki yapılan bu eylem Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ni değil yapanları ve destek olanları bağlar. Bu olayın devletimize mensup her yurttaşın göğsünü kabarttığı Göktürk-2 uydusunun fırlatıldığı bir günde yapılması da tesadüf değildir. Hitit Üniversitesi Genç İletişimciler Kulübü olarak yaşanan bu hazin olayı esefle kınıyor, bir daha yaşanmamasını ümit ediyoruz." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER