ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 18:06

ODTÜ yine karıştı


1071 Malazgirt Bulvarı'nı trafiğe kapatıp AK Parti'ye ait seçim tırına zarar veren göstericiler, polisin müdahalesiyle dağıldı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan 1071 Malazgirt Bulvarı'nı ODTÜ arazisinden geçtiği gerekçesiyle protesto eden grup, üniversite yerleşkesinde toplandı. Pankart ve sloganlar eşliğinde A4 Kapısı'na doğru yürüyen protestocular, burada barikat oluşturan güvenlik güçleri tarafından durduruldu. Açılış töreninin yapılacağı alana yürümek isteyen gruptan bazı kişiler, polise havai fişek ve taş attı. Bunun üzerine, polis, kalabalığa gaz bombası ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.
Müdahalenin ardından yerleşkeye çekilen göstericiler, burada polise havai fişek, taş ve bilye atmayı sürdürdü. Güvenlik güçleri de protestoculara gaz bombası ve tazyikli su ile karşılık verdi. Müdahale sırasında bazı göstericiler, özel güvenlik görevlileri ve basın mensupları, atılan cisimlerden etkilendi. Polis, bir göstericiye gözaltına aldı.
Açılış programının tamamlanmasının ardından polis, ODTÜ yerleşkesinden çekilmeye başladı. Bu sırada 1071 Malazgirt Bulvarı'na inen göstericiler, trafiği durdurdu. Yola kasalarla barikat oluşturan protestocular, bu sırada bulvardan geçen AK Parti'ye ait seçim tırının etrafını sardı. Camlarını kırdıkları tıra çeşitli sloganlar yazan göstericiler, polisin müdahalesiyle buradan ayrıldı. Güvenlik güçleri, göstericilerin oluşturduğu barikatı kaldırıp yolu trafiğe açtı. Polisin müdahalesinin ardından göstericiler, ODTÜ yerleşkesine döndü. Tır, olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından yoldan kaldırıldı.
Göstericilerden bazılarının yoldaki üst geçide asılan Ankara Büyükşehir Belediyesine ait afişleri indirdiği görüldü.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER