ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 10:47

ODTÜ Deniz Bilimleri Kış Okulu başladı


Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, gençlere denizciliği ve deniz bilimini sevdirmek amacıyla Deniz Bilimleri Kış Okulu açtı.
    
Erdemli ilçesine bağlı Limonlu yerleşkesindeki enstitü binasında açılan kış okuluna, üniversitenin fen ve mühendislik fakültelerinde eğitim gören 12 lisans öğrencisi katıldı.
    
Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kıdeyş, açılışta yaptığı konuşmada, Deniz Bilimleri Kış Okulu'nun öğrencilere deniz bilimlerini tanıtmak ve enstitüde gerçekleştirilen araştırmalar hakkında bilgi vermek için açıldığını ifade etti.
    
Kış okulunda öğrencilere, deniz bilimlerinin fizik, kimya, jeoloji ve biyolojiyi kapsayan temel konularında eğitimlerin verileceğini belirten Kıdeyş, ayrıca öğrencilere, lisansüstü eğitim olanaklarını ve geleceklerini belirlemeleri konularında araştırma yapabilecekleri yeni alanların tanıtılacağını kaydetti.
    
Bir hafta sürecek olan kış okulunda ODTÜ Deniz Biyolojisi ve Balıkçılık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zahit Uysal ile Fiziksel Oşinografi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr Emin Özsoy eğitim verecek.
    
Öğrenciler, teorik eğitimin yanı sıra Bilim-2 Gemisi ile denize açılarak pratik eğitim de alacak.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER