ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2014 Perşembe 17:12

ODTÜ'de Kobani eylemine polis müdahalesi

ODTÜ de karıştı

ODTÜ öğrencileri, Kobani’deki saldırıları bahane ederek eylem düzenledi. Pankart açarak okul kapısına yürüyen öğrencilerin taş ve havai fişek atması üzerine polis müdahale etti.


ODTÜ öğrencileri, Kobani’deki saldırıları bahene ederek eylem düzenledi. Pankart açarak okul kapısına yürüyen öğrencilerin taş ve havai fişek atması üzerine polis müdahale etti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) bir grup, Kobani’de yaşananları protesto etmek için eylem düzenledi. ODTÜ içerisinde toplanan 250 kişilik grup, AK Parti Genel Merkezi’ne yürümek istedi. Okulun Eskişehir Yolu üzerindeki A1 kapısına gelen grubun önü çevik kuvvet ekipleri ve TOMA’lar tarafından kesildi.

Güvenlik güçleri, "ODTÜ A1 kapısında kanunsuz eylem yapan gruba sesleniyorum. Lütfen bulunduğunuz okulun adına yaraşır öğrenci olmaya davet ediyorum sizi. Kanunsuz eyleminize son verin. Vatandaşlarımıza zarar vermeyin. Attığınız taşlar ve molotoflardan dolayı vatandaşlarımız ve basın mensuplarımız zarar görüyor. Sizi daha uygun davranmaya davet ediyorum. Lütfen bu eyleminize son verin" şeklinde anons yaparak eylemcilerin dağılmasını istedi. Uyarı anonsuna eylemciler taş ve havai fişek atarak karşılık verdi.

ODTÜ’de derse katılmak isteyen öğrenciler eylemden dolayı okula giriş yapamadığı gözlendi. Güvenlik güçlerinin biber gazı ve tazyikli suyla yaptığı müdahale sürüyor. 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER