ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 21:47

ODTÜ arazisinin tel örgüsü yangına müdahaleyi zorlaştırdı


Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) orman arazisinde yangın çıktı. Otların tutuşması ile başlayan yangın kısa sürede ağaçlara sıçradı. Arazinin demir telle kaplı olması yangına müdahalede zorluk çıkardı. Bazı vatandaşlar yangına müdahale etmek için demir telleri keserek araziye girdi.

    ODTÜ’nün İncek Bulvarı üzerinde bulunan ormanlık arazisinde akşam saatlerinde yangın çıktı. Otların tutuşması ile başlayan yangın kısa sürede ağaçları sıçradı. Ağaçlara sıçrayan yangın zaman zaman dev alevlerin oluşmasına neden oldu. Yangına ilk müdahaleyi Orman İşletmeleri Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme araçları yaptı. İlk müdahaleden sonra olay yerine itfaiye araçları da olay yerine ulaştı. Arazinin telle kaplı olması söndürme ekibine zorluk çıkardı. Bazı vatandaşlar ise arazinin telle demir tellerle çevrili olmasına tepki gösterdi. Duruma tepki gösteren bir vatandaş, kimin malını kimden koruyorlar. Eğer arazi telle kaplı olmasaydı biz de müdahale edecektik. Milletin malını milletten koruyorlar’ diye tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar ise yangına kendi imkânları ile müdahale etmek için demir telleri keserek yangına müdahale etti.

    Yangının başlaması ile birlikte arazide yaşayan böcekler kendilerini yolun kenarına atmak zorunda kaldı. Yangının etkisi ile çevreye yayılan dumanlar her tarafı kapladı. Duman yine arazinin kenarında bulunan Mevlana Bulvarı’na kadar ulaştı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER