ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:26

"Odanın yapısını değiştirerek etkinleştireceğiz"

"Odanın yapısını değiştirerek etkinleştireceğiz"


Öznesil Piliç Yönetim Kurulu Başkanı ve Malatya Ticaret-Sanayi Odası (MTSO) başkan adayı Muzaffer Erşan, TSO’nun yapısını değiştirerek daha etkin hizmet üreten bir kurum haline dönüştürmeyi planladıklarını belirtti.

Malatya 2. Organize Sanayicileri ve İş Adamlari Dernegi (2. OSİAD) Başkanı Kerem Günay ile yönetim kurulu üyeleri, derneğin eski başkanı ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) başkan adayi Muzaffer Erşan’ı ziyaret etti. Muzaffer Erşan, ziyarette yaptığı konuşmada, Malatyalı yatırımcılara hizmet etmek, sorunlarına çözüm üretmek amacıyla aday olduklarını belirtti. TSO’nun yapısını değiştirerek daha etkin hizmet üreten bir kurum haline dönüştürmeyi planladıklarını söyleyen Erşan, “Projelerimiz geniş tabanlı. Öncelikle TSO’nun yapısının değişmesini planlıyoruz. TSO’da birimlerin ve ticaret odasının, şu anda ilimizin sanayisine ve ticaretine tam anlamıyla hizmet ettiğiniz düşünmüyoruz. Bu nedenden dolayı TSO’ya aday oldum. Ticaret odamızla, hukuk müşavirliğini, ithalat ve ihracat ile ilgili bir birimin kurulmasını, bilgi akış listemizin kurulmasını, gümrük müşavirliğinin daha aktif hale getirilmesini, organize sanayilerimize yapılacak olan yatırımlarımızı iyi organize edip dışarıdan yatırımcı, ulusal yatırımların ilimize getirilmesini planlıyoruz. Malatya’da üretilen ürünlerin pazarlanması için demir yollarından kara yollarına kadar ulaşım imkanlarının iyileştirilmesi, potansiyelin kullanılması için çalışma yapacağız. Üniversite-sanayi iş birliğini geliştirerek, bilimsel akıl ile sermayeyi bir araya getirerek patentli ürünler üretilmesine öncülük edeceğiz.” dedi.

2. Organize Sanayi Bögesi’ndeki eksiklikleri gidermeye çalışacaklarını ifade eden Erşan, “Burası yeni bir oluşum olduğundan eksikleri var. Bu eksiklikleri gidermeyi planlıyoruz. İşte güvenlik sistemi, çevre koruma bantı gibi eksiklerimiz var. Ama organize sanayimizde boş yer yok diyoruz. Bence sanayinin yarısı boş. Bir an önce bu boş arazilerin üretime geçiş yapıp, ilimiz ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacak projeler ve planlamalar yapmayı düşünüyoruz. Organize sanayi bölgelerinde yönetimi ise müteşebbisin oluşturmasını istiyoruz. Bu konuda bir çalışmamız var.” şeklinde konuştu.

Oda seçimlerine siyaset karıştırılmasını şık bulmadıklarını belirten Erşan, “Milletvekillerimizin TSO’ya taraf olmaları bence çok şık bir görüntü değil. Biz burda siyasi seçim yapmayacağız. Tüccarın, sanayicinin kendi arasında olan bir seçim, bu seçime katılacak bütün seçmenlerin ve adayların siyasi altyapısıyla bu işe girmeyeceğiz. Tümüyle Malatya’yı kucaklayacak bir altyapının oluşması gerekiyor. Onun için siyasi partilerimizin bu işe taraf olmaları seçime siyaset bulaşır sıkıntısı çıkarır. Siyasetin ticarete ve sanayiye girmiş olması ilimize zarar verir. Bizim arzumuz siyasilerin tarafsız kalması, hangi taraf kazanırsa kazansın onunla birlikte çalışıp ilimize hizmet üretmesini arzuluyoruz. Siyasilerimizin bir taraf tutması bence doğru değil.” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Dernek Başkanı Günay, Muzaffer Erşan’a 2. OSİAD’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER