ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 14:04

Öcalan’ın doğduğu eve akın ettiler

Öcalanın doğduğu eve akın ettiler

PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın 64'üncü doğum günü, doğum yeri olan Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesi'ne bağlı Ömerli Köyü'nde pasta kesilerek kutlandı.


Abdullah Öcalan’ın doğum günü sebebiyle Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine gelen çok sayıda kişi, gruplar halinde Öcalan’ın doğduğu Ömerli köyüne gitti. Burada evin bahçesindeki toprağı pet şişe ve poşetlere dolduran ziyaretçiler, çevredeki otları da yolup hatıra olarak evlerine götürdü.

Abdullah Öcalan’ın 64. doğum günü sebebiyle Halfeti’ye gelenler, sabaha kadar 64 sanatçının seslendirdiği şarkılarla eğlendi. Geceyi meydanda geçiren ziyaretçiler şafak vakti gruplar halinde Öcalan’ın doğduğu Ömerli köyüne akın etti. Burada eve girmek için sıra bekleyen ziyaretçiler, Öcalan’ın evinde bol bol fotoğraf çektirdi. Kimileri eve girmek için evin kapısına yüklenirken, kimileri ellerindeki pet şişeleri bahçeden aldıkları toprakla doldurdu. Bazıları ziyaretçiler de evin etrafındaki otları toplayarak evine götürdü.

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, ziyaretçileri evin bahçesinde karşıladı. Gelenler Öcalan’la fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel de Ömerli'ye geldi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER