ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 09:55

Öcalan'ın ailesi İmralı'ya gidiyor


Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma Öcalan ile dayısı Süleyman Arslan Öcalan, İmralı'ya gitmek üzere Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'na geldi.

    Sabah saatlerinde Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelen gelen Fatma Öcalan ile kızı Dilek Öcalan, Abdullah Öcalan'ın dayısı Süleyman Arslan ile oğlu Mehmet Arslan ve adadaki mahkumlardan Cumali Karsu'nun akrabası Pervin Oduncu ile Şeyhmuz Poyraz'ın ablası Felek Cızlaşmak işlemlerin tamamlanması için bir süre araç içerisinde bekledi.

    Kimlik kontrolü yapılan Fatma Öcalan ve Süleyman Arslan içeri alınırken, Fatma Öcalan'ın kızı Dilek Öcalan ve Süleyman Arslan'ın oğlu Mehmet Arslan'a izin çıkmadığı gerekçesiyle içeriye alınmadı. Fatma Öcalan ve Süleyman Arslan, yürümekte zorlandıklarını, Dilek Öcalan ve Mehmet Arslan'ın kendilerine refakatçi olarak Gemlik'e geldiklerini söyledi. Cezaevi yetkilileri Dilek Öcalan ve Mehmet Arslan'a izin çıkmadığını dile getirdi. Fatma Öcalan "Ağabeyimle 3 yıl önce görüşmüştüm." dedi.

    İşlemlerin tamamlanmasının ardından Fatma Öcalan, Süleyman Arslan, Pervin Oduncu, Şeyhmuz Poyraz minibüsle Gemport Limanı'na hareket edecek.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER