ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 11:09

Öcalan'dan son mesaj!

Öcalandan son mesaj!

Öcalan'la görüşen BDP heyeti İmralı'dan döndü. Sırrı Süreyya Önder mesajı şu sözlerle bildirdi.


 İmralı’da terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’la bir görüşme gerçekleştiren BDP milletvekilleri basın toplantısı düzenledi. Kandil’den kendilerine verilen mektubu Öcalan’a ulaştırdıklarını ifade eden BDP Vekili Sırrı Süreyya Önder, önümüzdeki günlerde Öcalan’ın çekilme sürecine ilişkin detayları paylaşacağını söyledi.

BDP İstanbul İl binası önünde bir basın toplantısı düzenleyen BDP Milletvekili Pervin Buldan, İmralı Adası’nda Abdullah Öcalan ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve toplantıya BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın daha önceden planlanmış programı olduğu için Avrupa’da olmasıyla sebebiyle katılamadığını dile getirdi. Toplantıya kendisi ve Sırrı Süreyya Önder’in katıldığını dile getiren Buldan, görüşmenin bir buçuk saat sürdüğünü aktardı.

İŞTE ÖCALAN'DAN SON MESAJ!

 Sırrı Süreyya Önder ise Öcalan’ın açıklamasını okudu. Öcalan’ın açıklaması şöyle: “Yaşamakta olduğumuz barış ve demokratik çözüm süreci tüm hızıyla devam etmektedir. Hem çatışmasızlık sürecinin kalıcılaşması hem de geri çekilme sürecinin gerçekleşmesi için yoğun bir çaba göstermekteyim. Gelinen aşamada daha umutlu bir havada olduğumuzu söyleyebilirim. Bu çerçevede yürüttüğümüz çabayı birkaç gün içinde paylaşacağım. Bu itibarla demokratik çözüm sürecine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”

Açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Önder, Kandil’in yazdığı mektubu Öcalan’a ulaştırdığını belirtti. Önümüzdeki günlerde değerlendirme yapacaklarını kaydeden Önder, “Kandil’e herhangi bir mektup yazılmadı. Birkaç gün içinde bu mektup tüm Türkiye halkı ve Kandille paylaşılacaktır. Abdullah Öcalan’ın birkaç gün sonra ileteceğini söylediği mesajda muhtemelen çekilmenin detayları anlatılacak.” diye konuştu.

Önder ayrıca Suriye meselesi ve silahlar konusunun konuşulmadığını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER