SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2014 Perşembe 15:11

Öcalan Kandil'den özel olarak o ismi istedi

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/selahattin-demirtas-1471960-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/selahattin-demirtas-1471960-622x360.jpg
Öcalan Kandilden özel olarak o ismi istedi

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş; “Öcalan müzakere heyetine Kandil’den de bir ismin katılmasını istedi. Bu bize göre yasal bir talep” dedi.


HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Demirtaş, Öcalan'ın müzakerede Kandil'den bir isim istediğini de belirtti.

HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Çözüm süreci ile ilgili olarak bizimle yol haritası paylaşılmadı. 4 gün önce bize yol haritasının indeksi verildi ve bunu da Kandil ile paylaştık Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu Obama'ya önermeden önce bizlere önermeliydi. Peşmergenin Kobani'ye gitmesi HDP'nin değil PYD'nin talebidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu Obama'ya önermeden önce bizlere önermeliydi. Güvensizlik böyle oluşuyor. Başbakan Davutoğlu'nun Kobani protestolarında yaşanan olaylardan dolayı çıkıp öz eleştiri yapması , bizim de yaşananlardan ders çıkarmamız lazım."

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Tarihi İstanbul Kapı açıldı

SONRAKİ HABER

Ankara'da patlama

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.