ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 14:57

Obezite hastası kadın, 45 günde 70 kilo verdi


Sakarya'nın Taraklı ilçesinde yaşayan ve rahatsızlığı nedeniyle ağırlığı 210 kiloya ulaşan Leyla Acar, başlatılan tedavi sayesinde 45 günde 70 kilo vermeyi başardı.
Aşırı kiloları nedeniyle yatağından dahi kalkamayan ve ailesinin maddi durumunun kötü olması nedeniyle tedavi göremeyen Acar, küçük yaşta geçirdiği alerjik rahatsızlık nedeniyle 39 yaşına geldiğinde 210 kiloya ulaştı.
Düzce Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Acar'ın durumu, burada Dr. Metin Aydın tarafından izlenerek gerekli müdahaleler yapıldı.
Ameliyatın ardından uygulanan diyet programı sayesinde 45 günde 70 kilo vererek 140 kilograma ulaşan Acar, tek başına yürümeye başladı.
AA muhabirine açıklamalarda bulunan Acar, tedavi süreciyle kilo vermeye başladığını ve yaşam sevincini yeniden kazandığını anlattı.
Aşırı kiloları nedeniyle yıllarca evinden dışarı çıkamadığını belirten Acar, "Tedavi sürecim çok iyi gidiyor. Her geçen gün daha da iyi olmaya başladım. Yattığım yerde bile hareket edemiyordum ama şimdi hareket etmeye başladım. Doktorlarıma teşekkür ediyorum" dedi.
- AA'ya teşekkür etti
Biraz daha kilo verdikten sonra tamamen sağlığına kavuşacağını vurgulayan Acar, "Biraz daha kilo verdikten sonra gönlümce gezip dolaşmak istiyorum. Bu yaşıma kadar yatağımdan dışarı çıkamadım. Bundan sonra da hayatın güzelliklerini görmek için yürüyeceğim" diye konuştu.
Acar, sağlık durumunun Anadolu Ajansının haberinden sonra gündeme geldiğini ve bu sayede tedavi olduğunu anlatarak, AA'ya teşekkür etti.
Baba Kemal Acar ise tedavi sürecinin iyi gittiğini ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle bazı ilaçları temin etmekte zorlandıklarını ifade etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER