SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2014 Salı 11:29

Gülen hakkında karar çıktı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/49-1494460-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/49-1494460-622x360.jpg
O karar çıktı

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğince, İstanbul merkezli soruşturma kapsamında, Gülen hakkında, ''terör örgütü kurma ve yönetme suçundan'' tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.


İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 2 sayfalık kararında, İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar soruşturma bürosunun, İstanbul merkezli ''paralel yapı'' soruşturması kapsamında Fethullah Gülen hakkında, ''terör örgütü kurma veya yönetme'', ''cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'' ile ''iftira'' suçlarından gıyaben tutuklamaya yönelik yakalama kararının çıkarılmasını talep ettiği hatırlatıldı.

Savcılığın talebini değerlendiren hakimliğin, Terörle Mücadele Kanunun (TMK) ''Terör Tanımı'' ve ''Terör Örgütleri'' başlıklarını taşıyan 1. ve 7. maddelerine atıfta bulunarak verdiği kararda, şu ifadelere yer verildi:

''Şüpheli Gülen'in söz konusu soruşturma dosyasında var olan deliller değerlendirildiğinde, şüphelinin TMK kapsamında örgüt kurarak yönettiği yönünde kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu ve şüphelinin 10 yılı aşkın süredir yurt dışında ikamet ettiği, bir daha ülkeye dönemediği, Amerika'da yaşadığı dikkate alınarak şüpheliye ulaşılamaması ve savunmasının tespitinin mümkün olmaması nedeniyle 'Terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan tutuklamaya yönelik hakkında yakalama kararı çıkarılması yönünde hüküm kurulmuştur.''

Kararda, şüpheli Fethullah Gülen hakkında ''iftira'' ve ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'' suçundan yakalama kararı çıkarılması talebinin ise reddine karar verildiği kaydedildi. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Ertuğrul Özkök ifade verdi

SONRAKİ HABER

Sivas'ta yolcu otobüsü devrildi

YORUM YAZ
3 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - Mehmet Fatih talu:25 Aralık 2014, Perşembe 11:21

    hak yerini bulur ve cezasını çeker inşallah

  • - türkiyem:23 Aralık 2014, Salı 20:06

    iste boyrun musulman dedigimiz adam türk dusmani pkk dan daha telikeli ne istiyorsun lan ülkemden hayin siz kimsiniz zekatlarimizla fitiremizle amerikada yasiyorsun sana haram olsun

  • - cemil meriç:23 Aralık 2014, Salı 17:52

    hoca hazretleri efendimiz yakalanmaz asla :D :D pensilvanyada değil o :D