ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ocak 2014 Cumartesi 16:57

O isim geldi Meclis karıştı

O isim geldi Meclis karıştı

Eski YARSAV Başkanı Eminaoğlu'nun Meclis Adalet Komisyonu'ndaki provokatif hareketleri Meclis'te kavgaya neden oldu.


Meclis'te  Ömer Faruk Eminağaoğlu provokasyonu yaşandı. Yumruk ve tekmelerle kavga eden milletvekilleri, birbirlerine su şişesi, çanta, telefon ve laptop fırlattı.

HSYK Kanun Teklifi'nin görüşüldüğü sırada Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, söz almak ve yürüdüğü sırada AK Partili Milletvekilleri duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine AK Parti ve CHP'li milletvekilleri tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüşünce milletvekilleri birbirlerine diz üstü bilgisayarlarını ve tabletlerini fırlattı. Bu sırada AK Parti Tokat Milletvekili Zeyit Aslan, Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na masanın üzerine çıkarak uçan tekme attı. Bu andan itibaren komisyon salonu iyice gerildi ve kavga büyüdü. Kavgayı araya giren diğer milletvekilleri güçlükle ayırdı.

"HAYATIMDA İLK DEFA DAYAK YEDİM"

Hayatının ilk dayağını burada yediğini belirten Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, "Olayla ilgili hukuk yollarını kullanacağım.Ben burada yargının sivil örgütü olarak bulunurken tekme yiyorsam, konusturulmadan bu yasa çıkartılmak isteniyorsa, demekki yasa çıkınca bütün yargı ve savcılar nasıl tekme tokat altında kalacaklar. Yargı nasıl linç edilecek. Bana atılan tekme yargıya atılan tekmedir. Bu bunu göstermiştir.Ben burada yargının sivil örgütü olarak buradayım. Divan başkanlığına yargıdaki görüşmelere katılmak için söz almak iiçin birinci sıraya giderek dilekçemi bilgiye sunun karara bağlayın ifadesinde bulundum. Sonra olanlar oldu" dedi.

Olaydan sonra ara verilen komisyona, saat 15.00'da tartışmalarla tekrar başladı. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER