ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2014 Cuma 16:54

O işçiye müftülük umre hediye etti

O işçiye müftülük umre hediye etti

Çizmelerimi çıkarayım mı? sorusuyla akıllara kazınan maden işçisine müjde.


Şanlıurfa Müftülüğü, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında yaralı kurtularak ambulansa bindirildiği sırada ‘çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin” diyen maden işçisi Murat Yalçın’ı umreye götürme kararı aldı. Yalçın, bu müjdeyi sevinçle karşıladı.

Şanlıurfa Müftülüğü'nden, Soma’daki maden faciasında yaralanarak ambulansa bindirildiği sırada 'Çizmelerimi çıkarayım mı?' diyerek, adeta facianın simgesi haline gelen Murat Yalçın’a umre müjdesi geldi. Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, zamanın, acıları paylaşma zamanı olduğunu söyledi. Soma Müftülüğü'nü arayarak, facianın simgesi haline gelen yaralı ile irtibata geçtiklerini dile getiren Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, işçi Murat Yalçın ile irtibat kurduklarını söyledi.

Murat Yalçın’a umre teklifinde bulunduğunu aktaran Açık, işçinin bu teklife çok sıcak baktığını ve sevindiğini anlattı. Görüşmede duygulu anların yaşandığını belirten Açık, maden işçisi ile birlikte 10 kişilik ekiple 15 Haziran’da umreye gideceklerini söyledi. Acıları hafifletme adına tüm müftülüklere örnek olması temennisinde bulunan müftü Açık, benzer acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER