SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2014 Cuma 23:51

O haberler ihbar kabul edildi

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/o-haberler-ihbar-kabul-edildi-1491434-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/o-haberler-ihbar-kabul-edildi-1491434-622x360.jpg
O haberler ihbar kabul edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, iki gazetede yer alan ’’Paralel’in bomba kumpası patladı’’ ve ’’Dinlenen VIP isimler’’ başlıklı haberleri ihbar kabul ederek soruşturma başlattı.


3 Aralık Çarşamba günü Hürriyet gazetesinde yer alan ’’Dinlenen VIP isimler’’ başlıklı haber ile bugün Sabah gazetesinde ’’Paralel’in bomba kumpası patladı’’ başlıklı haberler yer almıştı. Haberlerle ilgili soruşturma başlatan savcılığın, haberlere konu olayları incelemek için ilgili yerlere yazı yazacağı öğrenildi.

Hürriyet gazetesindeki haberde, "mülkiye müfettişlerinin emniyette yaptığı incelemeler sonucunda, 2008-2009 yıllarında aralarında milletvekili, iş adamı, gazeteci, ve eski genelkurmay başkanlarının da bulunduğu 160 kişinin kod isimlerle usulsüz şekilde dinlenildiği belirtilmişti.

Sabah gazetesinde yer alan haberde ise "Nisan 2012’de Zeytinburnu ve Esenler’de bulunan patlayıcıların KCK operasyonunda MİT’i karalamak için ’paralel’ bir emniyet amiri tarafından Hakkari’den getirildiği" öne sürülmüştü.

Haberleri ihbar kabul eden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nun haberlere konu olayları inceleyeceği öğrenildi. Soruşturma kapsamında gerek görüldüğü taktirde dinlenildiği iddia edilen kişilerin de ifadelerine başvurulabileceği belirtildi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Nöbet değişimi sırasında arkadaşının silahıyla yaralandı

SONRAKİ HABER

TEM’de 3 kadına otomobil çarptı: 2 ölü, 1 ağır yaralı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.