ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2014 Perşembe 09:53

O fotoğrafı paylaşan kadın yakalandı

O fotoğrafı paylaşan kadın yakalandı

Twitter'da paylaştığı Kur'an'a yönelik hakaret içeren fotoğrafı ile büyük tepkiye yol açan "kedibiti" isimli kullanıcı olduğu düşünülen şüpheli göz altına alındı.


Twitter’da “kedibiti” isimli bir kullanıcının Kur’an'a ayak basan bir fotoğrafı twitter üzerinden paylaşmasının ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in şikayetiyle başlayan soruşturmada bir kadın gözaltına alındı.

Fotoğrafı paylaşan kişi olduğu öğrenilen G.A. (38), Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade vermeyi kabul etmedi. G.A., savcılık talimatıyla serbest bırakılırken soruşturma evrakı adliyeye gönderildi.

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, avukatı aracılığı ile yaptığı müracaatta Twitter üzerinde Kur’an-ı Kerim'e ayak basarken fotoğrafını paylaşan “kedibiti” adlı kullanıcıdan şikayetçi olmuştu. Savcılığı harekete geçiren bu olayın ardından olayla ilgili polis soruşturması başlatılmıştı. Yapılan IP adresi takibi sonucu İstanbul’da oturduğu belirlenen şüpheliyi yakalamak için Asayiş Şube Müdürlüğü, Bilişim Suçları Bürosu tarafından dün gece bir operasyon yapıldı. Adresi tespit edilen ve isminin G.A. olduğu öğrenilen şüpheli, gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen G.A'nın polise şikayetle ilgili ifade vermediği öğrenildi. İfade vermeyen G.A., savcılık talimatıyla serbest bırakılırken soruşturma evrakı adliyeye gönderildi. Şüpheli G.A., hakkında Ankara’da daha öncede sosyal medya üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla birçok dava açıldığı öğrenildi.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER