ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2014 Pazartesi 21:10

O dolandırıcı gözaltında

O dolandırıcı gözaltında

Gaziosmanpaşa’da Interpol’de polis olduğunu söyleyerek vatandaşları dolandırdığı iddia edilen 1 kişi gözaltına alındı.


Gaziosmanpaşa’da Interpol’de polis olduğunu söyleyerek vatandaşları dolandırdığı iddia edilen 1 kişi gözaltına alındı.

’’ALMANYA’DA DOĞUP BÜYÜDÜM’’

Gaziosmanpaşa’daki dolandırıcılık olayları mayıs ve kasım ayı arasında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, M.H.E. (27) yaklaşık 1 yıl önce M.Y. (45) ile tanıştı. Olayın yaşandığı yaklaşık 4 ay önce ise M.Y, M.H.E’nin güveninin kazanmak için onu arayarak çay içmeye davet etti. M.Y’nin teklifini kabul eden M.H.E ise onunla görüşmeye başladı. Yaptıkları görüşmede zanlı M.H.E’ye, Almanya’da doğup büyüdüğünü, Interpol’de polis olduğunu, Özel Hareket’te görev yaptığını söyleyerek kendisine polis rozetini, silahını ve İnterpol’de çalıştığına dair kimliğini gösterdi. Bu görüşmenin ardından ise zanlı ile M.H.E. sık sık görüşmeye başladı.

Olaydan yaklaşık 2 ay önce de zanlı, samimiyet kurduğu M.H.E’yi arayarak aracının kaza yaptığını ancak kredi kartı olmadığı için kiralayamadığını belirtti. Durumu anlayışla karşılayan M.H.E’de kredi kartını kullanarak araç kiralama isteğinde bulunan zanlıya güvenerek isteğini kabul etti. Bunun üzerine M.H.E. zanlıya kredi kartını verdi. Zanlı ise M.H.E’nin kredi kartıyla 770 lira araç kiralama bedeli karşılığında 10 günlüğüne araç kiraladı. Ancak 10 günlük süre bittikten sonra zanlı kiraladığı aracı geri teslim etmedi. Aracın teslim edilmediğini öğrenen M.H.E. ise kredi kartının ekstresini inceleyerek 3 bin 70 lira daha para kullanıldığını gördü. Dolandırıldığını anlayan M.H.E. durumu polis ekiplerine bildirerek M.Y’den şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine harekete geçen Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, M.Y’nin ikametinin önünde beklemeye başladı. 2 gün önce yaşanan olayda saat 10.00 sıralarında M.Y. kiraladığı araçla evine geldi. Şahsı tespit eden ekipler gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra şahsın binadan çıkmasını bekledi. Saat 12.00 sıralarında evinden çıkan M.Y. kiraladığı araca bineceği sırada polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahsın üstünde yapılan aramada, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet şarjör, 8 adet fişek, 1 adet polis rozeti, 1 adet Milli İstihbarat Müsteşarlığı kimlik kartı, 1 adet üzerinde Almanca yazılar bulunan dedektif kimlik kartı, 2 adet İnterpol kimlik kartı ele geçirildi. Zanlı M.Y, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğinde ifadesinin alınmasının ardından çıkarıldığı savcılıkça serbest bırakıldı.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER