ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 14:36

O bombacılar tutuklandı


 Hatay Valiliği, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamaya ilişkin olarak ''Olay tarihinden itibaren başlatılan ve büyük bir titizlikle devam eden çalışmalar sonucu, araca bomba yükleyerek olay yerine bırakan, patlatan, olay bölgesinde keşif yapan ve şüphelilere yardım eden şahıslar tespit edilmiştir'' açıklamasında bulundu.
     Valiliğin internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, olay tarihinden itibaren başlatılan çalışmaların büyük bir titizlikle yürütüldüğü, patlamaya ilişkin 8 kişinin gözaltına alındığı hatırlatıldı.
     Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     ''11 Şubat 2013 günü saat 14.40 sıralarında ilimiz Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Kara Hudut Kapısı ara bölge içerisinde bomba yüklü aracın patlamasıyla ilgili olarak; olay tarihinden itibaren başlatılan ve büyük bir titizlikle devam eden çalışmalar sonucu, araca bomba yükleyerek olay yerine bırakan, patlatan, olay bölgesinde keşif yapan ve şüphelilere yardım eden şahıslar tespit edilmiş olup, yürütülen soruşturma kapsamında 7, 8, 9 Mart 2013 tarihlerinde Hatay il merkezi ve ilçelerinde yapılan operasyonlarda 3'ü Türk, 5'i Suriye uyruklu şahıs olmak üzere 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüphelilerden 1'i Suriye uyruklu 3 şahıs serbest bırakılmış, mahkemeye sevk edilen 4'ü Suriye uyruklu, 1'i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 5 şahıs tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Konu tüm yönleriyle araştırılmaya devam edilmektedir.''
    
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER