ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 16:21

O aileler başkent yolunda

O aileler başkent yolunda

Çocukları PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen aileler tekrar Ankara’ya gidecek. Aileler, Ankara dönüşü, eylemlerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde devam etme kararı aldı.


Çocukları PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen aileler tekrar Ankara’ya gidecek. Aileler, Ankara dönüşü, eylemlerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde devam etme kararı aldı.

Çeşitli tarihlerde PKK tarafından kaçırılan çocukların ailelerinin eylemi 100. güne girdi. Aileler, tekrar Ankara’ya gitme kararı aldı. Çocuklarından herhangi bir haber alamayan aileler, STK temsilcileri ve siyasetçiler ile görüşecek. Aileler Diyarbakır’a döndüklerinde eylemlerini Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde açacakları çadırda sürdürecek.

Konu hakkında İHA muhabirine açıklamada bulunan Efekan Toklar’ın annesi Süreyya Toklar, 100 günü aşkındır Diyarbakır’da eylem yaptıklarını söyledi. Anne Toklar, "Hiç kimseyle alakalı bir sorunumuz yok. Çocuklarımızı almadan buradaki eylemimiz bitmeyecek. En kısa sürede tekrar Ankara’ya gideceğiz. Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüşmek istiyoruz. Feryadımızın karşısında dağ, taş olsa erirdi. Hiç kimse bizim sesimizi duymadı. Örgüt bir açıklamada bulunmuştu. 18 yaşından küçükleri bırakacaktı, ama halen bir hareket yok. Oğlum 14 yaşında sara hastası. En kısa zamanda Ankara’ya tekrar gideceğiz sesimizi duyan olmazsa döndükten sonra, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylemimize devam edeceğiz" dedi.

Habib Kinda’nın annesi Zahide Kinda ise, eylemlerinin 4. ayına gireceğini ve halen bir adım atılmadığını belirtti. Anne Kinda, "Çocuklarımızı bize verecektiler. Sonuç alamazsak eğer Ankara’ya gitmeyi düşünüyoruz. Diyarbakır’a döndüğümüzde çadırımızı alıp Büyükşehir Belediyesi önünde eylemimize devam edeceğiz. Çocuklarımızı almadan buradan kalkmayacağız, perişan haldeyiz. Yetkiler artık ellerini uzatsınlar çocuklarımız bugün gelirse eylemimizi burada bırakıp gideceğiz" diye konuştu.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER