ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 00:07

Nusret Argun Konyada


Anayasa Mahkemesi kararı gereğince tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen işadamı Nusret Argun, memleketi Konya'da yakınları tarafından karşılandı.
Konya'da Okyanus Şirketler Grubu'na yönelik olarak 2008 yılında düzenlenen operasyonda tutuklanan işadamı Nusret Argun, Anayasa Mahkemesi kararı gereğince "tutukluluğun makul süreyi aşmış olması" sebebiyle tahliye oldu.
Akşam saatlerinde Adana'daki tutuklu bulunduğu cezaevinden çıkan Argun, ardından Konya'ya hareket etti.
Memleketi Konya'nın Ereğli ilçesine gelen Argun, burada yakınları ve sevenleri tarafından karşılandı.
Tesisin konferans salonunda kendisini karşılamaya gelenlere hitap eden Argun, bu süreçte kendisine destek olanlara teşekkür etti.
Zor günlerde insanı ayakta tutan tek şeyin eşinden ve dostundan gördüğü sevginin olduğunu ifade eden Argun, "Hayat çok güzel. Bu tahliye, işin bir başlangıcı. Elbetteki bu yaşadıklarımıza ve başımıza gelenlere üzülmemek mümkün değil. Hakkımızda yazılıp çizilenlerin hiçbirinin aslı astarı olmadığı meydana çıktı" dedi.
Konya merkezli 7 ilde 17 Kasım 2008'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda tutuklanan işadamı Nusret Argun'un avukatları, Anayasa Mahkemesine yaptıkları başvuruda, "Gerekçesiz kararlarla tutukluluk halinin devamına karar verilmesi, ilgisiz kişi ve suçlara ilişkin yargılamanın birlikte ve görevli olmayan mahkemece yürütülmesi nedeniyle Anayasa'nın 19, 36 ve 38. maddelerinin ihlal edildiğini" ileri sürmüştü.
Mahkeme, konuya ilişkin incelemesini tamamlamış, kararda; "Tutukluğun makul süreyi aşmış olması nedeniyle Anayasa'nın 19. maddesinin 7. fıkrasının ihlal edildiğine oy birliğiyle karar verilmiştir" denilmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER