ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 17:17

Nusaybin'deki PKK mezarlığı tahrip edildi


Mardin'in Nusaybin ilçesinde 43 PKK'lının gömüldüğü 'Agit Suruç' adı verilen mezarlık, kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi.
Bagok Dağı Bendere mevkiindeki mezarların 2 gün önce tahrip edildiği öğrenildi.
Bölgeleye giden BDP ve İHD heyeti olaya tepki gösterdi. BDP Mardin Milletvekili Erol Dora ve Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan'ın da katılımıyla Nusaybin'de protesto yürüyüşü düzenlendi.
Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, bölgede ciddi bir tepkinin oluştuğunu belirterek, "O cenaze sadece ailelerin değil Kürtlerindir. Ve halk kendisine ait hissettiği bu cenazelere yaklaşıma sessiz kalmaz, derhal özür dilenmelidir. İnsanımız bunu sadece cenazeye değil, kendisine de sahip çıkma meselesi olarak görür." dedi.
Devlet yetkililerinden halkı rahatlatacak bir açıklama yapmalarını isteyen Gökkan, "Bir yandan faili meçhul cinayetler için mezarlar açılırken, bir yandan da bu durumla karşılaşırsak güven sarsıcı bir sonuç doğurur.” ifadelerini kullandı.
BDP Mardin Milletvekili Erol Dora da olaya tepki göstererek hadisenin aydınlatılmasını ve faillerin bulunmasını istedi. Olayla ilgili resmi mercilerden şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER