ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 17:19

Nostalji Bahçeleri'ne elma bahçesini de ekleyecek

Bağcılar Belediyesi, Nostalji Bahçeleri’ne üzüm bağı, kayısı, kestane ve fındık bahçelerinden sonra elma bahçesi de ekleyecek.


Evren Mahallesi’nde inşa edilecek elma bahçesi, 4 bin 363 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak. Bağcılarlılar'ın yoğun ilgi gösterdiği Nostalji Bahçeleri’ne eklenecek elma bahçesinde çocukların oyun oynayacağı alanlar bulunacak.

Ayrıca spor yapmak isteyen ilçe sakinleri için de bahçede yürüyüş parkuru ile spor aletlerinin bulunduğu alanda spor yapma imkanı bulacak.

Bahçeye inşa edilecek kafeteryanın önünde de 136 metrekarelik ahşap teras ve teras bitiminden itibaren başlayan 167 metrekarelik yapay gölet olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Evren Mahallesi’ne inşa edecekleri bahçeyi hizmete açmak için çalıştıklarını söyledi. 2008 yılında Kirazlı Mahallesi’ne kiraz bahçesi yaptıklarını kaydeden Çağırıcı, "Kiraz bahçemizde 88 Napolyon cinsi kiraz ağacı bulunuyor.

Yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine kurduğumuz bu bahçemizde, hemşerilerim için aynı zamanda bir piknik alanı özelliği de taşıyor.

Bağcılar’da Nostalji Bahçeleri Projesi’ne üzüm bağı, kayısı, kestane ve fındık bahçeleriyle devam ettik.

Elma, ceviz, nar ve farklı meyve türlerinde Bağcılar’ın 22 mahallesinin tamamına bir Nostalji Bahçesi kazandırmayı hedefliyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER