ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 18:39

NİSİAD'ın hizmet yerleşkesi törenle açıldı

NİSİADın hizmet yerleşkesi törenle açıldı


Nilüfer Eğitim Kurumları Mezunları Sanayici ve İşadamları Derneği (NİSİAD), hizmet yerleşkesinin açılışı törenle gerçekleştirdi.
Açılış törenine Bursa Valisi Şahabettin Harput, AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hakan Çavuşoğlu, İsmail Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, MARİFED Yönetim Kurulu Başkanı ve TUSKON Başkan Vekili Ahmet Ciğer, BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er, Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dilitatlı ve çok sayıda davetli katıldı.
Vali Şahabettin Harput, bu tür okulları çınara benzettiğini ve bu çınarın dallarının 130 ülkeye yayıldığını ifade etti. Vali Harput, şunları dile getirdi: “NİSİAD gibi dernekler arttıkça dünyanın dört bir yanından mezun olan öğrencilerle ticaret köprüleri kurulacak. Bu nedenle bu okullara destek verenlere gönülden teşekkür ediyorum. NİSİAD’ın yerleşkesi Bursa’mıza hayırlı olsun.”
NİSİAD Başkanı Oğuzhan Özkan ise konuşmasında, “Bursa’nın 30 yıldır eğitimde öncü markası haline gelen Nilüfer Eğitim Kurumları Mezunları olarak kısa süre önce kurduğumuz NİSİAD’ın bugün hizmet yerleşkesini açıyor olmamız bizim için büyük bir onur ve gurur vesilesidir.” dedi.
“ÇİN’DE TEMSİLCİLİĞİMİZ VAR”
Bursa’da örnek bir çalışmayı hayata geçirdiklerini ifade eden Özkan, şöyle konuştu: “NİSİAD olarak kısa bir süre önce 17 kişiyle yola çıktığımız bu yolculukta şu an yüzün üzerinde üyeye ulaşmış bulunuyoruz. NİSİAD Nilüfer Eğitim Kurumlarından mezun olan ve şu anda iş dünyası içerisinde sanayici ve yönetici olan kişilerden oluşmakta ve dünyanın her yerinde üyemiz bulunmaktadır.”
Bir de müjde vermek istediğini belirten Özkan, şöyle devam etti: “Geçtiğimiz haftalarda eğitim kurumlarımızdan mezun olan ve şu anda Çin’de bulunan bir arkadaşımız bizleri ziyaret ederek derneğimize üye oldu. Ve sonra bu sayede biz NİSİAD olarak Çin’de temsilcilik açmış bulunduk. Bu bizim için çok önemli bir adım oldu ve heyecanlandırdı. Şimdi sıra diğer ülkelerde… Bundan sonraki hedefimiz dünyanın dört bir tarafındaki NİSİAD üyeleri aracılığıyla o ülkelerde temsilcilik açmak.”
Hizmet yerleşkesinin Bursa’da örnek bir çalışma olduğunu dile getiren Özkan, “Bu yerleşke, üyelerimizin her türlü ihtiyacını gözeterek, onlara en iyi şekilde hizmet vermek için en ince ayrıntılar düşünülerek tasarlandı. Umuyoruz ki hizmet yerleşkemiz NİSİAD üyelerinin ve Bursa iş dünyasının buluşma noktası haline gelecektir.” diye konuştu.
Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dilitatlı ise “NİSİAD, kendi alanında bir ilke imza attı. Aynı okuldan mezun olmuş gençlerimiz bilgi ve birikimlerini bu ülkeye daha da değer katmak için bir araya getirdiler.” şeklinde konuştu.
MARİFED Yönetim Kurulu Başkanı ve TUSKON Başkan Vekili Ahmet Ciğer de şunları ifade etti: “NİSİAD, okul arkadaşlığından gelen birlikteliği iş dünyasına aktarılmasına vesile oldu. NİSİAD’a artık genç iş adamlarını da yönlendirmek adına önemli bir görev düşüyor. Çünkü NİSİAD’ın arkasında MARİFED ve TUSKON gibi iki dev var.”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ da, Nilüfer Eğitim Kurumları’nın kurulduğu döneme değindi. O günlerden bu zamana her şeyin güzelleştiğini söyleyen Karadağ, “NİSİAD, Nilüfer’in, Bursa’nın ve Türkiye’nin kalkınmasına önemli katkılar verecek.” dedi.
AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Nilüfer Eğitim Kurumları’ndan mezun olan iş adamları tarafından kurulan NİSİAD’ın diğer okullara da örnek teşkil etmesi gerektiğini dile getirdi.
Konuşmaların ardından hizmet yerleşkesinin açılış kurdelesini protokol üyeleri ve davetliler birlikte kesti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER