ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 16:39

Nilüferli olmak isteyen 10 bin öğrenci sınavda ter döktü

Nilüferli olmak isteyen 10 bin öğrenci sınavda ter döktü


Eğitimde kalite anlayışının öncüsü Bursa Nilüfer Eğitim Kurumları, verdikleri kaliteli eğitimden yararlanmak isteyenler için düzenlediği ‘Nilüfer’e Giriş Sınavı’na 10 bin kişi müracaat etti.

Üniversite ve lise sınavlarında gösterdiği başarıyla dikkat çeken Nilüfer Eğitim Kurumları, yeni öğrencilerini seçmek için imtihan yaptı. Bugün yapılan sınava rekor sayıda başvuru oldu. Geçen sene 5 bin kişinin katıldığı sınavlara bu yıl 10 bin öğrenci başvurdu.

Devlet ve özel okullarda okuyan öğrencilerin katılabildiği sınav 4., 5., 6., 7. ve 8’inci sınıf öğrencilerini kapsadı. Adaylar Nilüfer İlkbahar Koleji, Yıldırım Koleji, Bademli Koleji, Safvet Koleji, İrem Koleji, Nilüfer Fen ve Anadolu Lisesi, Nilüfer Rafet Kahraman Liseleri ile Nilüfer Hacı Kemal Liseleri’nde sınava girdi. Sınav 8.’inci sınıflar için saat 09.30, 6. ve 7.’nci sınıflar için 11.30, 4. ve 5.’inci sınıflar için ve 14.30 olmak üzere 3 seansta yapıldı.

MEB kaynaklarında yer alan kazanım ve konu sıralamasına göre hazırlanan sorulardan yapılan sınavın sonuçları 13 Mart Perşembe günü www.niluferkoleji.com adresinden öğrenilebilecek. Ayrıca cevap anahtarı bugün yine aynı adresten yayınlanacak.

Sınavda başarı göstererek dereceye girecek 1., 2. ve 3.’ncü öğrencilere tablet PC ve 4., 5., 6., 7., 8., 9. ve 10. olanlara da MP4 çalar hediye edeceklerini söyleyen Nilüfer Yıldırım Koleji Müdür Yardımcısı Beytullah Yağız, geçen sene 5 bin kişinin başvurmasına rağmen bu yıl 10 bin kişinin katıldığını söyledi.

Veli ve öğrenciler ise Nilüfer Eğitim kurumlarının kalitesini bildikleri için çocuklarının sınava katıldıklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER