ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 13:51

Nilüfer denilince Gölcük akla gelecek

Nilüfer denilince Gölcük akla gelecek


Bir nilüfer koleksiyoncusunun yetiştirdiği nilüferler arasından iklim şartları da gözönüne alınarak özenle seçilen 54 ayrı tür nilüfer, Gölcükle buluştu. Nilüferleri gölün farklı noktalarına titizlikle yerleştiren Bolu Belediyesi ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, işçi tulumu giyerek göle girdi ve çalışanlarıyla birlikte Nilüfer dikimi yaptı.

Nilüferleri büyük bir özenle göle diken Başkan Yılmaz, dikim sonrası yaptığı açıklamada Gölcük’ü doğasıyla uyumlu bir hale getirmek ve hak ettiği alt yapıya kavuşturmak için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Tabiatın kalbi Bolu’da bir cennet köşesi olan Gölcük’ü hedefimiz, sadece Türkiye’de değil dünyada marka yapmak. Biz de çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürerek Gölcük’ü ve şehrimizi yaşanabilecek en güzel yer haline getirmeye çalışıyoruz. Bir nilüfer koleksiyoncumuzun ürettiklerinden özenle seçilen 54 çeşit Nilüferi doğa harikası Gölcük’le buluşturduk. Bundan sonra nilüfer denilince Gölcük akla gelecek. Buraya dikilen bu türler önümüzdeki dönem içerisinde göle uyum sağladıklarında dikeceğimiz diğer türlerle birlikte sayıyı arttırmayı hedefliyoruz. Bundan sonra Gölcük’e gelen insanlarımız aynı zamanda Nilüferleri de görmeye gelecekler. Bu sayede nilüferle Gölcük bütünleşmiş olacak. 54 çeşit farklı tür olmak üzere toplamda 275 adet nilüferi Gölcük’le buluşturduk. Bu nilüferlerin üretimini sağlayarak Gölcük’e bağışlayan koleksiyoncumuza da teşekkür ediyorum.” dedi.

“GÖLCÜK YENİ YÜZÜYLE VATANDAŞLARIN HİZMETİNE SUNULACAK”

Bolu Belediyesi olarak Gölcük’ün işletmesini aldıktan sonra hummalı bir çalışma başlattıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Doğayı bozmadan, çevreyle uyumlu bir yaşamı burada oluşturmaya çalışıyoruz. Bu konuda emeği geçen bütün arkadaşlarımızı da kutluyorum. Biz Bolu Belediyesi olarak, Gölcük’ün işletmesini aldığımız günden bu yana doğasıyla uyumlu bir yapıyı burada sürdürmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda eski oturma gruplarını ve aydınlatmaların tamamını yeniliyoruz. Yaklaşık bir ay kadar sürecek çalışmalar sonrası da Gölcük’ü yeni yüzüyle vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” şeklinde konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER