ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 15:52

Nikahı internetten canlı olarak izleyecekler


Ankara Keçiören Belediyesi Evlendirme Memurluğu, evlenen çiftlerin mutluluğuna ortak olmak isteyen ancak nikahına katılamayan vatandaşlara yönelik canlı nikah yayını hizmeti başlattı.

Nikah merasimlerini internet sitesinden canlı olarak yayınlayan belediye, çiftlerin en mutlu anlarını sevdikleriyle paylaşmasına imkan tanıyor. Fatih Nikah Salonu’nda kıyılan törenli, törensiz ve kokteyl nikahlar, evlenen çiftlerin talebine bağlı olarak Keçiören Belediyesi’nin internet sitesinden canlı olarak yayınlanıyor. Uygulama özellikle yurt dışında veya farklı şehirlerde olduğu için ya da hastalığı sebebiyle nikah salonuna gelemeyen vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Yeni evlenen çiftlerin özel gününde yanında olmayan eş, dost ve akrabaları belediyenin internet sitesine girdikleri takdirde nikahı canlı olarak izleyebiliyor.

E-KUTLAMA HİZMETİ YOLDA

E-kutlama ve e-davetiye uygulamalarını hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren belediye, internet sitesi kanalıyla, vatandaşların evlenen çiftlere sanal ortamdan tebrik mesajı göndermelerine imkan sağlayacak. Belediyenin internet sitesine bırakılan tebrik mesajları, Fatih Nikah Salonu’nda kıyılan nikahlar sırasında ekrana yansıtılacak. Bu kapsamda hayata geçirilecek e-davetiye uygulaması ile de evlenecek genç çiftler davetiye masrafından kurtarılmış olacak. Çiftlerin verecekleri e-mail adreslerine Keçiören Belediyesi tarafından e-davetiyeler gönderilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER