ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 16:47

Nihat Doğan:"Chavez'in cenazesini kaçırmadım"

Nihat Doğan:"Chavezin cenazesini kaçırmadım"

Nihat Doğan, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in cenazesine vaktinde yetişemediği iddialarını yalanladı.


Hugo Chavez’in cenaze töreninden dönen Nihat Doğan, cenazeye katıldığı için kendisini eleştirenlere “Sosyalist arkadaşlar gitseydi. Sizin yere göğe sığdıramadığınız Chavez öldü, emperyalist düşmanıydı, sizin gibiydi. Neredeydiniz? Sizin idolünüzün sizin liderinizin cenazesini kaldırmakta yine bize düştü.” diye karşılık verdi.

Hugo Chavez'in cenaze töreni için Venezuela'ya giden şarkıcı Nihat Doğan, Türkiye’ye döndü. Cenazeye katılmasını eleştirenlere yanıt veren Doğan, “Sosyalist arkadaşlar gitseydi. O zaman onlar gitseydi burada ne işleri var. Chavez'in benim idolüm değil, ben sosyalist yada komünist bir insan da değilim. Tarzım belli, bir doğrusundan dolayı onun yanına gitme gereği hissettim. Chavez Mavi Marmara olayında Müslüman kardeşlerinin yanında olmuştu, bir Müslüman kardeşi de onun yanında oldu. Keşke o gevezelik yapan arkadaşlar atlayıp gitseydi. Sizin yere göğe sığdıramadığınız Chavez öldü, emperyalist düşmanıydı. ABD düşmanıydı, sizin gibiydi. Neredeydiniz? Dil bilmeden atladım gittim. Keşke siz gitseydiniz niye gitmediniz. Sizin idolünüzün sizin liderinizin cenazesini kaldırmakta yine bize düştü.” dedi.

"BU KARA BİR LEKE"

“Cenazeyi kaçırdı” şeklindeki haberlere de tepki gösteren Doğan, “Yazıklar olsun bu haber Türkiye’de gazeteciliğinin bittiğinin resmidir. Gazeteciliğin tarihe kara bir lekedir. Eskiden evlerinde oturup haber yapan arkadaşlar vardı da hiç mi internette okumuyorsunuz. Cenaze orada duruyor, insanlara sergilenmiş. Ve 7 gün daha cenaze orada duruyor. Bu nasıl bir karalama kampanyasıdır? Hiç maça gitmeden maçı yorumlayan gazeteciler gibi evlerinde oturup cenazeden bir haber kafalarına göre haber yapıp halkın karşısında komik duruma düşüyorlar.” ifadelerini kullandı.

''NEREDEYDİNİZ EY YILMAZ ÖZDİL''

Venezuela ziyaretiyle tarihe bir not düştüğünü ifade eden Doğan, Chavez'in cenaze törenine katılmayan gazetecilere ilişkin şunları söyledi: “Neredeydiniz ey Yılmaz Özdil? Senin yere göğe sığdıramadığın, altı okkalı sanatçılar 'Somali'ye gitmeliydi' dediklerin. Bak üstelik Başbakan'ın uçağıyla da gitmedik. Kendi imkanlarımızla gittik. Bilmeden uçağa atladım, gittim. Hadi gitseydiniz ya? Keşke siz gitseydiniz, niye gitmediniz? Sizin emperyalist düşmanı dediğiniz, sizin idolünüz olan liderinizin cenazesini kaldırmak da bize düştü. Yine sınıfta kaldınız, yine çaktınız”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER