ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 16:49

Newroz koşusunda madalyalar sahibini buldu


 Batman Belediyesi Nevruz Barış Turnuvası atletizm dalında 4 ayrı kategoride düzenlenen yarışmalar sona erdi. Küçük Kızlar’da Ruken Tek, Küçük Erkekler’de Yüksel İlhan, Yıldız Kızlar’da Kübra Yaman, Yıldız Erkekler’de ise Serdar Turgut ipi göğüsleyerek birinci oldu.

Batman Belediyesi Newroz Barış Turnuvası’nın ateletizm dalında birincilik ödülleri sahibini buldu. 4 ayrı yaş kategorisinde düzenlenen ve Küçük Kızlar’da Ruken Tek, Küçük Erkekler’de Yüksel İlhan, Yıldız Kızlar’da Kübra Yaman, Yıldız Erkekler’de ise Serdar Turgut’un altın madalya kazandığı yarışmalarda atletler birincilik için kıyasıya mücadele etti.

Atletizm dalında dereceye girenlerin madalyaları BDP Batman İl Eşbaşkanı Serdar Atalay, Belediye Başkanvekili Adnan Pekgül, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tuğyıldız ve Gençlik İl Spor Şube Müdürü Halil Çöl tarafından verildi.

Belediye çay bahçesinde düzenlenen ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanvekili Adnan Pekgül, yeni genç kuşağın hayatın her alanında değişik aktivitelerle beslenerek gelişimlerini desteklemeyi amaç edindiklerini belirterek, “Newroz Barış Turnuvasının bu amaca uygun bir şekilde işlevini yerine getirdiğini görmek bizi sevindiriyor. Genç arkadaşlarımızın olağanüstü gayreti ve mücadele azmi heyecan vericiydi. Sizleri izlemek büyük bir keyifti. Hayatın her alanında hiç eksilmeden bu azmi ve heyecanı göstereceğinize yürekten inanıyorum. Bu istekli ve azimli çabayla hayatı her alanını güzelleştireceğinizden şüphe duymuyorum. Yarışmalarda dereceye giren ve giremeyen bütün genç atletlerimizi içtenlikle kutluyorum, iyi ki varsınız diyorum.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER