ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 20:49

New York'taki patlama


New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, ''En kötü trajedilerden biri'' olarak nitelediği Harlem'deki patlamanın gaz sızıntısından kaynaklandığını, kayıp kişilerin bulunması için her türlü çabanın gösterildiğini belirtti.
Blasio, Harlem'in doğusunda 116. Sokak ile Park Caddesi'nin birleştiği bölgedeki olay yerinde yaptığı incelemenin ardından gazetecilere açıklamada bulundu. Patlama için, ''En kötü trajedilerden biri'' ifadesini kullanan Blasio, ölü ve yaralı sayılarının yanı sıra çok sayıda da kayıp ihbarı aldıklarını aktardı. Blasio, ''Kayıpları bulmak için her türlü çabayı sürdürüyoruz'' dedi.
Manhattan sokaklarını savaş alanına çeviren, iki kadının hayatını kaybettiği patlamada şu ana kadar 4'ü ağır 18 kişinin yaralandığının tespit edildi. Yetkililer patlamada yıkılan bina sayısının ise iki olduğunu duyurdu.
Yerel saatle 09.30'da meydana gelen patlamayla ilgili olarak bölgeye doğalgaz sağlayan Con Edison of New York şirketi, aynı gün saat 09.13'te bölgede gaz sızıntısı olduğuna ilişkin telefon ihbarı alındığını açıklamıştı.
Patlamanın ardından yıkılan ve hasar gören binalarda büyük bir yangın başlarken, olayın meydana geldiği bölgedeki ev ve işyerleri zorunlu olarak boşaltıldı, bölgeye yüzlerce itfaiye ve ambulans ekibi sevk edildi.
Olay yerine yakın birçok eğitim kuruluşundan, yanlış bilgilendirmeleri önlemek ve velileri paniğe sevk etmemek için okullarında herhangi bir hasar ve yaralanma olmadığı yönünde açıklama yapıldı.
Yıkılan binadan fırlayan parçaların hasara yol açtığı demiryolu hattındaki seferler süresiz olarak durduruldu. Hattı kullanan onbinlerce kişi metro ve otobüs aktarmasıyla çevre şehirlere yönlendirildi.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER