ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:09

New Yorklular Türk çayı ile buluştu


Türk çayını dünyaya yayma hedefiyle uluslararası fuarlarda yer alan Çaykur, New York’ta gerçekleştirilen ‘Summer Fancy Food Show’da ziyaretçilerle siyah, yeşil ve organik çaylarını buluşturdu.

Çaykur dünyanın çeşitli yerlerinde fuar organizasyonlarına katılarak Türk çayını tanıtmaya devam ediyor. Firma 30 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında New York’ta gerçekleştirilen ‘Summer Fancy Food Show’ fuarında yer aldı. Türk çayının dünyaya yayılmasını amaçlayan Çaykur’un, bu fuarda da siyah, yeşil ve organik çayları Brezilyalılar ve katılımcılar tarafından ilgi gördü. Fuara ilişkin olarak Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini ve uluslararası fuarların bu yolda önemli bir adım olduğunu belirtti. 2012 yılında toplam 19 fuara katıldıklarını vurgulayan Sütlüoğlu, 2013 yılının ilk altı ayında ise 8 fuarda yer alarak Çaykur’un doğal çaylarını yüz binlerce kişiye tattırma imkanı bulduklarını, bu sayede yurtdışı bayi ağlarını genişlettiklerini ifade etti. Sütlüoğlu ayrıca Çaykur’un ürün yelpazesini genişlettiklerini, özellikle Didi marka soğuk çaylarıyla da hem yurtiçinde hem de yurtdışında iddialı olacaklarını sözlerine ekledi.

Çaykur, Eylül ayında ise ‘WorldFood Moscow’ ile ‘WorldFood India’ fuarlarına katılarak ziyaretçilere ürünlerini denetme fırsatı bulacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER