ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 15:33

Nevşehir’e parke taşı döşendi


Nevşehir Belediyesi tarafından 2004 yılından bugüne kadar değişik merkezlerde 1 milyon 802 bin 834 metrekarelik alanda kilitli parke taşı döşendiği belirtildi. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek değişik alanlardaki kilitli parke taşı döşeme çalışmaları ile bu rakamın 2 milyon metrekareyi geçmesi planlanıyor.

Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kanalıyla imara yeni açılan alanlar başta olmak üzere PTT, doğalgaz ve MEDAŞ tarafından yürütülen hizmetlerle bozulan alanların yeniden yol düzenlemeleri için 2004 yılından 2012 yılının ekim ayı sonuna kadar, kent merkezinin değişik alanlarında 1 milyon 802 bin 834 metrekarelik kilitli parke taşı döşendi.

2008 yılı 497 bin 920 metrekarelik kilitli parke taşı döşenmesi ile en yoğun yıl olurken, geçen yıl içerisinde 481 bin 819 metrekarelik alanda kilitli parke taşı döşeme işleme gerçekleştirildi.

Nevşehir’in iklim özelliklerine göre yol düzenleme çalışmaları için en dayanıklı malzeme olması ile de önem kazanan kilitli parke taşı döşenmesi çalışmalarında, önümüzdeki günlerde yapılacak bir dizi çalışmalarla kent merkezinde bu yıl sonuna kadar döşenen kilitli parke taşı alanının ise 2 milyon metrekareyi geçmesinin planlandığı belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER