ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2013 Cumartesi 19:13

Nevşehir’den Taksim Gezi Parkı’ndaki eyleme destek

Nevşehirden Taksim Gezi Parkındaki eyleme destek


İstanbul'da Taksim Gezi Parkı’nın yıkılmaması için Taksim Meydanı ve çevresinde eylem yapanlara destek vermek için Nevşehir’de yaklaşık 500'ü aşkın kişi toplandı.

CHP Gençlik Kolları, Türkiye Gençlik Birliği ile çeşitli sendikaların temsilcilerinin organizasyonunda bir araya gelen topluluk, Nevşehir’de Taksim’e destek gösterisinde bulundu. Sosyal medya üzerinden örgütlenen topluluk, ellerinde Türk bayrakları ile Borsa Kavşağı’nda toplandı. Burada hükümet aleyhine sloganlar atarak Taksim’de yaşanan olayları protesto edildi.

Borsa Kavşağı’nda toplanan grup; “Hükümet istifa”, “Her Yer Taksim, Her yer direniş”, ”Faşizme karşı omuz omuza”, “ Diren Taksim seninleyiz”, “ Kahrosun AKP, 'Kahrolsun hükümet” sloganları ve “ doğa ve insan katlimanı engelle, AKP faşizmine dur de”, “ doğa bizim, gelecek bizim”, “uyandık artık” pankartları ile Gül Bahçe önüne kadar yaklaşık 300 metre yürüdü. Yürüyüş sırasında AK Parti Nevşehir İl binası önüne gelindiğinde parti ve hükümet için protesto sloganları attırıldı. AK Parti önünde güvenlik güçlerinin geniş önlem aldığı görüldü. Yürüyüş sırasında pencerelere çıkan, cadde üzerinden seyredenlerde dikkat çekti.

Burada göstericiler adına yapılan konuşmalarda “ Taksim Gezi Parkı için yapılan eylemler bitene kadar burada kamp kuracağız. 24 saat daha direniş yapıldığı takdirde Anayasa Mahkemesi’ne başvuru hakkı kazanıyoruz. Teknolojinin kölesi olmaktan, düşünmemekten, tepki göstermemekten vazgeçmemeliyiz. Sesimizi duyurmaktan, sorumluluklarımızı yerine getirmekten yılmamalıyız” denildi.

Burada göstericilerin çadır kurma isteklerine güvenlik güçleri izin vermedi.

Yürüyüşü organize eden topluluk üyeleri, Taksim ‘de yaşanan gerginliğin sonuçlanmasına kadar bekleyişlerini sürdüreceklerini belirtti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER