ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 23:32

Nevşehir'deki Japon turistlere bıçaklı saldırı


Göreme beldesinde 2 japon turistin bıçaklı saldırıya uğramasıyla ilgili olay yerinde çekim yapan Japonya Devlet Televizyonu muhabiri Takayuki Katsumata "Şu an için istenilen tek şey faillerin bulunması" dedi.
İki japon turistin uğradığı saldırıya ilişkin haber yapmak için Göreme'ye gelen Katsumata, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan olayın çok üzücü olduğunu ancak Türk-Japon halkları arasındaki ilşkiyi zedeleyeceğini düşünmediğini söyledi. Katsumata, "Şu an için istenilen tek şey faillerin bulunması" diye konuştu.
İstanbul'da yaşayan Japon vatandaşı Aki Yasuo, gezmek için geldiği Zemi Vadisi'nde, "Bu, dünyanın her yerinde yaşanabilecek bir olay. Kapadokya'da olması bizi çok üzdü. Çünkü Kapadokya Japon halkının çok sevdiği bir yer. Zaten burada da böyle bir olay ilk defa yaşanıyor. Türklere karşı herhangi bir önyargı veya tavır oluşabileceğine ihtimal vermiyoruz" ifadelerini kullandı.
Nevşehir'in Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurkiharac ile Hoshie Teramatsu, dün öğleden sonra, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğramış, Kurkiharac'i hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı.


 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER